Badanie NIFTY pro jako innowacja badań prenatalnych

Badanie NIFTY pro jako innowacja badań prenatalnych

Wiele przyszłych mam pragnie posiadać dokładną wiedzę dotyczącą stanu i przyszłości dzieci, które noszą pod sercem. Głównie chodzi tu o wykrycie zespołów genetycznych, czy utrzymania czynności życiowych płodu do momentu urodzenia. Z pomocą przychodzą tu badania prenatalne. W tradycyjnej postaci są one jednak dosyć inwazyjne i z uwagi na to, często kobiety rezygnują z możliwości badań w tym obszarze. Istnieje jednak bardzo subtelna metoda pozwalająca uzyskać wiedzę w powyższym zakresie bez ingerowania w życie płodowe dziecka. Mianowicie, jest to badanie NIFTY Pro, jedyne badanie z ubezpieczeniem z zakresu analizy NIPT.

Badanie NIFTY Pro – wykrywające wady genetyczne płodu
Badanie NIFTY Pro – czy jest obowiązkowym badaniem w ciąży?
Badanie NIFTY Pro – na czym polega jego bezpieczeństwo?
Ile miesięcznie badań NIFTY Pro wykonuje się w Polsce?

Badanie NIFTY Pro – wykrywające wady genetyczne płodu

Kobiety podejmujące się badań typu NIFTY Pro mogą dowiedzieć się, czy dziecko, które noszą pod sercem będzie cierpiało na określone wady genetyczne. Analizuje się tu wówczas anomalie w obrębie układu chromosomów płodu, skutkujące określonymi schorzeniami. Mowa o zespołach Downa, Edwardsa czy Patau. Ponadto, test NIFTY daje wiadomość dotyczącą stanu ciąży. Można zatem dowiedzieć się o ryzyku poronienia oraz urodzeniu dziecka martwego. Ponadto potwierdza się podczas tego testu płeć dziecka.

Badanie NIFTY Pro – czy jest obowiązkowym badaniem w ciąży?

Badanie NIFTY Pro nie jest obowiązkowym badaniem w okresie ciąży, jedak warto je wykonać, gdy jesteśmy w grupie ryzyka. Obejmuje to wszystkie kobiety, które: ukończyły 35 lat, uzyskały nieprawidłowe wyniki w badaniach USG, borykają się z problemami w zakresie układu łożyska, zagrożenia poronieniem oraz zakażeń HBV i HIV, poddały się zapłodnieniu in vitro. Ponadto, warto je wykonać jeśli cokolwiek budzi naszą niepewność. Cena testu NIFTY Pro nie należy do niskich, jednak wiele ubezpieczeń obejmuje tę możliwość badań. Należy wspomnieć, iż spokój o zdrowie naszych dzieci jest jednak bezcenny.

Badanie NIFTY Pro – na czym polega jego bezpieczeństwo?

Badanie NIFTY Pro charakteryzuje się tym, iż nie wymaga ono ingerencji w życie płodowe. Z uwagi na to charakteryzuje się pełnym bezpieczeństwem dla zdrowia dziecka oraz stanu ciąży. Badanie to wykonuje się analizując krew matki, która pobierana jest z jej naczyń krwionośnych. Ilość pobranej krwi wynosi około 10 ml. Z tej próbki oddziela się DNA dziecka i wykonuje analizę chromosomalną. Na tej podstawie po około 3 tygodniach otrzymujemy wyniki badań. Jeśli chodzi o czas wykonania badania, ogranicza się ono do bycia między 12 a 24 tygodniem ciąży. Nie musimy się specjalnie przygotowywać, można spokojnie jeść i pić przed pobraniem krwi.

Ile miesięcznie badań NIFTY Pro wykonuje się w Polsce?

Badaniu NIFTY Pro zaufało już 6000000 kobiet na całym świecie. Od 2018 roku metoda ta staje się coraz bardziej Popularną w Polsce, a co więcej jest to jedyny test z zakresu NIPT, który posiada ubezpieczenie wyniku. Oznacza to, iż powtórzenie badań w przypadku pozytywnego potwierdzenia choroby jest w części refundowane z ubezpieczenia, jak również dalsze badania inwazyjne ciąży. Sama cena badania NIFTY Pro waha się w granicach 2300 – 2400 zł. Jest ona jednorazowa i zaspokaja nasze obawy, pozwalając cieszyć się pięknym stanem ciąży.

Oceń

Data publikacji: 27/11/2020, Data aktualizacji: 12/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *