Badanie NIFTY – gdzie można je wykonać?

W jakich placówkach medycznych warto zrobić badanie MTHFR, Od czego zależy cena badania MTHFR, Kiedy najlepiej wykonać badanie MTHFR, Jak wygląda cena za badanie MTHFR przy pobraniu w domu pacjentki

Test NIFTY jest nieinwazyjnym badaniem prenatalnym, które pozwala na wykrycie schorzeń genetycznych płodu już od 10 tygodnia ciąży. Na wykonanie testu decyduje się coraz większa ilość par, którym zależy na wiarygodnym badaniu o szerokim zakresie. Nowoczesne badanie zaleca się wykonać do 24 tygodnia ciąży.

W jakich placówkach medycznych warto zrobić test NIFTY?
Jakie są różnice w cenie testu NIFTY w zależności od placówki medycznej?
Jakie są korzyści płynące ze zrobienia testu NIFTY w domu?
Jak wygląda cena za test NIFTY przy pobraniu w domu pacjentki?

W jakich placówkach medycznych warto zrobić test NIFTY?

W kwestii tego, badanie NIFTY gdzie zrobić, warto opierać się na oficjalnych zaleceniach. Na stronie https://badanienifty.pl znajduje się lista autoryzowanych placówek w całym kraju, które są oficjalnie polecane do wykonania badania. Wybierając te laboratoria można mieć pewność najwyższej jakości wykonania badania oraz braku ukrytych kosztów.

Jakie są różnice w cenie testu NIFTY w zależności od placówki medycznej?

Test NIFTY cena często różni się w zależności od wybranej placówki, każde laboratorium ma własne cenniki. Różnice w cenie analizy mogą wynikać z kosztów użytych materiałów czy z opłaceniem diagnostów oraz innego personelu. Zazwyczaj nie są to duże różnice cen, jednak warto wybierać autoryzowane placówki, by mieć pewność, jaki jest ostateczny koszt badania.

Jakie są korzyści płynące ze zrobienia testu NIFTY w domu?

Test NIFTY można wykonać w domu – wystarczy zgłosić taką chęć w czasie zamawiania badania. W ten sposób zwiększa się dostępność do analizy również dla ciężarnych, które z powodów zdrowotnych nie mogą wychodzić z domu, a ich ciąża jest zagrożona. Rozwiązanie jest komfortowe również podczas pandemii, kiedy ciężarna może ograniczyć kontakt z innymi osobami, nie rezygnując z wykonania badania NIPT.

Jak wygląda cena za test NIFTY przy pobraniu w domu pacjentki?

Niektóre laboratoria mogą doliczyć dodatkową opłatę za pobranie materiału genetycznego w domu pacjentki – wiąże się ona choćby z kosztem dojazdu personelu laboratorium pod wskazany adres. Wybierając autoryzowane placówki można mieć pewność, że w cenie badania prenatalnego zawarta jest już możliwość pobrania materiału do analizy w domu pacjentki. Nie wymaga to dopłaty.

Oceń

Data publikacji: 23/10/2021, Data aktualizacji: 02/12/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *