Badania po poronieniu - o czym warto wiedzieć? - Badaniaprenatalne.pl - Czym są badania prenatalne? Jak je wykonać?

Badania po poronieniu – o czym warto wiedzieć?

Jakie badania po poronieniu wykonać, Jaki jest koszt badań po poronieniu, Gdzie można zrobić badania po poronieniu, Czy warto robić badania po poronieniu

Poronienie dotyka aż 10%-15% ciąż. Aż 80% z nich ma miejsce w pierwszym trymestrze ciąży. Poronienie jest sytuacją trudną dla kobiety, którą ciężko jest sobie wytłumaczyć. Przyczyn poronień jest wiele, dlatego warto skorzystać z dostępnych badań, aby móc je poznać.

Jakie badania po poronieniu wykonać?
Jaki jest koszt badań po poronieniu?
Gdzie można zrobić badania po poronieniu?
Czy warto robić badania po poronieniu?

Jakie badania po poronieniu wykonać?

Jedną z najczęstszych przyczyn poronień są wady genetyczne. Pojawiają się one najczęściej w wyniku nieprawidłowości cytogenetycznych u jednego z partnerów (na przykład translokacja Robertsona, zrównoważona translokacja, czy inwersje chromosomów). Poronienia samoistne mają jednak miejsce także w przypadku prawidłowego materiału genetycznego partnerów. Badania po poronieniu, które  warto wykonać badania w kierunku wad anatomicznych budowy macicy, zaburzeń hormonalnych, czynników infekcyjnych oraz immunologicznych, a także trombofilii wrodzonej oraz nabytej.

Jaki jest koszt badań po poronieniu?

Cena badania po poronieniu wynosi około 820 zł. Jest to cały pakiet badań, pozwalających wykryć nieprawidłowości. W badaniu nie ma ukrytych kosztów, a na wyniki badania poczekać trzeba jedynie około 10 dni roboczych. Cena za badanie nie jest wysoka, a pozwala poznać prawdę i rozpocząć działania, które pozwolą kolejną ciążę doprowadzić do końca.

Gdzie można zrobić badania po poronieniu?

Badania po poronieniu można wykonać w specjalnych placówkach w całej Polsce. Są to przede wszystkim laboratoria. Aby badanie było możliwe, niezbędne jest posiadanie próbki, którą powinien zabezpieczyć lekarz. Taką próbką z materiałem genetycznym może być kosmówka, fragment pępowiny, czy kawałek łożyska. Próbka ta odbierana jest z miejsca w którym się znajduje i przekazywana jest do laboratorium, gdzie ma miejsce jej analiza pod kątem chorób genetycznych.

Czy warto robić badania po poronieniu?

Pierwszym i najistotniejszym badaniem po poronieniu, powinny być wyżej wymienione badania. To dzięki nim możliwe jest poznanie przyczyny straty. Świadomość ta może pomóc kobiecie niezwykle doświadczonej przez życie. Ponadto, po wykonaniu badania możliwe jest egzekwowanie przysługujących rodzicom praw (na przykład wnioskowanie o zasiłek pogrzebowy). Co więcej, lekarz analizujący wyniki badań, poleci także dalsze postępowanie, które będzie miało na celu utrzymanie kolejnej ciąży.

Oceń

Data publikacji: 25/06/2019, Data aktualizacji: 06/11/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.