Opalanie w ciąży. 8 zasad bezpiecznego opalania w solarium w ciążyBadaniaprenatalne.pl

8 zasad bezpiecznego opalania w solarium w ciąży

opalanie w ciąży

Czy można chodzić do solarium w ciąży? Jeśli  nie możesz żyć bez solarium i bardzo chciałabyś w czasie ciąży czuć się piękna postaraj się stosować do następujących zasad bezpiecznego opalania w ciąży.

Uwaga. Wiele kobiet korzysta opalania w czasie ciąży po odpowiednim zabezpieczeniu skóry. Lekarze biją jednak na alarm i odradzają z opalania w ciąży na możliwość przegrzania organizmu i gwałtowne zmiany temperatury.  W wyniku przegrzania przyszła mama narażona jest na wzrost ciśnienia tętniczego krwi, które może przyczynić się do odklejenia łożyska i niedotlenienia płodu.

Opalanie w ciąży – 8 zasad bezpiecznego opalania w solarium

  1. Korzystaj z solarium po odpowiednim przygotowaniu skóry. Kupuj kosmetyki odpowiednie do opalania w solarium, a nie na słońcu. Pamiętaj, aby były one dostosowane do twojej skóry, stopnia jej nawilżenia i opalenia. Stosuj je bezpośrednio przed opalaniem w solarium.
  2. Dostosuj rodzaj urządzenia, czas i częstotliwość opalania do twojego fototypu skóry oraz stopnia zaawansowania opalenizny. Pamiętaj jednak, aby maksymalny czas opalania nie przekraczał 1 godziny w miesiącu.
  3. Korzystaj z solarium 1 raz w tygodniu, nie częściej. Twoja skóra musi się zregenerować po każdym zabiegu.
  4. Przed opalaniem usuń makijaż i oczyść dokładnie skórę twarzy i dekoltu. Zdejmij biżuterię i zegarek. Zabezpiecz wszystkie znamiona, zmiany barwnikowe lub skaleczenia.
  5. Podczas opalania używaj specjalnych okularów z filtrami UV i zamykaj oczy w trakcie zabiegu.
  6. Jeśli zażywasz jakieś leki lub suplementy diety skonsultuj się z lekarzem. Substancje czynne w nich zawarte mogą pod wpływem promieniowania UV zmieniać swoje właściwości.
  7. Po zakończeniu opalania stosuj kosmetyki regenerujące, nawilżające i przedłużające opaleniznę. Ważne, aby stosować je po kąpieli, gdyż świeżo umyta i nawilżona skóra łatwiej przyjmuje substancje odżywcze zawarte w kremach i balsamach.
  8. Pamiętaj! Zawsze słuchaj rad i poleceń personelu wykonującego zabieg i wybierać profesjonalne i rekomendowane przez specjalistów salony.

Czytaj więcej: Czy można chodzić do solarium w ciąży?


8 zasad bezpiecznego opalania w solarium w ciąży
Oceń ten artykuł

Przeczytaj również:

20/07/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy
Przeczytaj inne:
Światowy Dzień FAS – już 9 września!

9 września już po raz kolejny obchodzić będziemy Światowy Dzień FAS. Święto to ma przede wszystkim uświadamiać – nie tylko przyszłe matki, ale i całe społeczeństwo – o negatywnych skutkach spożywania alkoholu w czasie ciąży....

Zamknij