Opalanie w ciąży. 8 zasad bezpiecznego opalania w solarium w ciążyBadaniaprenatalne.pl

8 zasad bezpiecznego opalania w solarium w ciąży

opalanie w ciąży

Czy można chodzić do solarium w ciąży? Jeśli  nie możesz żyć bez solarium i bardzo chciałabyś w czasie ciąży czuć się piękna postaraj się stosować do następujących zasad bezpiecznego opalania w ciąży.

Uwaga. Wiele kobiet korzysta opalania w czasie ciąży po odpowiednim zabezpieczeniu skóry. Lekarze biją jednak na alarm i odradzają z opalania w ciąży na możliwość przegrzania organizmu i gwałtowne zmiany temperatury.  W wyniku przegrzania przyszła mama narażona jest na wzrost ciśnienia tętniczego krwi, które może przyczynić się do odklejenia łożyska i niedotlenienia płodu.

Opalanie w ciąży – 8 zasad bezpiecznego opalania w solarium

  1. Korzystaj z solarium po odpowiednim przygotowaniu skóry. Kupuj kosmetyki odpowiednie do opalania w solarium, a nie na słońcu. Pamiętaj, aby były one dostosowane do twojej skóry, stopnia jej nawilżenia i opalenia. Stosuj je bezpośrednio przed opalaniem w solarium.
  2. Dostosuj rodzaj urządzenia, czas i częstotliwość opalania do twojego fototypu skóry oraz stopnia zaawansowania opalenizny. Pamiętaj jednak, aby maksymalny czas opalania nie przekraczał 1 godziny w miesiącu.
  3. Korzystaj z solarium 1 raz w tygodniu, nie częściej. Twoja skóra musi się zregenerować po każdym zabiegu.
  4. Przed opalaniem usuń makijaż i oczyść dokładnie skórę twarzy i dekoltu. Zdejmij biżuterię i zegarek. Zabezpiecz wszystkie znamiona, zmiany barwnikowe lub skaleczenia.
  5. Podczas opalania używaj specjalnych okularów z filtrami UV i zamykaj oczy w trakcie zabiegu.
  6. Jeśli zażywasz jakieś leki lub suplementy diety skonsultuj się z lekarzem. Substancje czynne w nich zawarte mogą pod wpływem promieniowania UV zmieniać swoje właściwości.
  7. Po zakończeniu opalania stosuj kosmetyki regenerujące, nawilżające i przedłużające opaleniznę. Ważne, aby stosować je po kąpieli, gdyż świeżo umyta i nawilżona skóra łatwiej przyjmuje substancje odżywcze zawarte w kremach i balsamach.
  8. Pamiętaj! Zawsze słuchaj rad i poleceń personelu wykonującego zabieg i wybierać profesjonalne i rekomendowane przez specjalistów salony.

Czytaj więcej: Czy można chodzić do solarium w ciąży?


Przeczytaj również:

20/07/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Polecany artykuł

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Reklama

NOVA

BEZPŁATNY CZAT

Więcej w Artykuły eskpertów, Badania prenatalne, Badania przesiewowe, Badania w ciąży, Badania w ciąży kalendarz, Polecamy, USG w ciąży
Test NIFTY czy HARMONY
Test NIFTY czy HARMONY – który wybrać?

Aktualizacja: 23 czerwca 2017 r.  Przesiewowe badania prenatalne NIFTY i HARMONY są do siebie bardzo podobne i wiele przyszłych mam zastanawia się, które wybrać. Oba testy charakteryzuje duże bezpieczeństwo i dokładność w wykrywaniu ryzyka wystąpienia...

Zamknij