Badanie DNA cena – co ma wpływ na koszt testu ojcostwa?

badanie dna cena, badania DNA cena

Chcesz zrobić test ojcostwa i zastanawiasz się, skąd na rynku tak różne ceny? Koszt badania DNA na ojcostwo jest ważny, ale warto wiedzieć, co tak naprawdę wziąć pod uwagę przy wyborze takiego testu. Badanie DNA cena – najważniejsze elementy, które mają wpływ na pewność badania.

Badanie DNA cena – sprawdź, czy badane są 24 markery DNA

To najwyższa liczba dostępna na rynku. Dlaczego to ważne, aby badanie wykonywane było właśnie na 24 markerach DNA? Dzięki temu pewny wynik można uzyskać nawet w sytuacji, gdy bada się dwie osoby: domniemanego ojca i dziecko. Mniejsza liczba markerów może w takiej sytuacji nie wystarczyć do uzyskania jednoznacznego rezultatu.

Badanie DNA cena – gwarancja na próbki i brak ukrytych kosztów

Gdy robisz badanie DNA cena jest ważna, więc przed zleceniem testu sprawdź, co jest w niej zawarte. Zdarza się bowiem, że niska cena jest ceną początkową, a za podstawowe elementy trzeba będzie dopłacić. Przykładem może być cena za próbki: przy tanich testach za przekazanie dodatkowego materiału (np. wtedy, gdy nastąpi degradacja DNA) trzeba dopłacić nawet 200 złotych. Warto wybrać więc badanie z gwarancją na próbki i ze wszystkim w cenie.

Badanie DNA cena – akredytacja PCA i certyfikaty

Uzyskanie akredytacji PCA jest gwarancją wysokiej jakości analiz i bezstronności w działaniu. Jej otrzymanie jest jednak kosztowne, ponieważ wymaga dostosowania procedur i najwyższej klasy sprzętu. Również certyfikaty pokazują, że laboratorium regularnie poddaje się kontrolom zewnętrznym. To wszystko ma wpływ na cenę badania DNA, ale również na pewność wyniku.

Oceń

Data publikacji: 31/10/2018, Data aktualizacji: 08/11/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.