Jak ubierać niemowlę wiosną?

jak ubierać niemowlę wiosną

Zastanawiasz się, jak ubierać niemowlę wiosną, tj. w miesiącach od marca do czerwca? W niniejszym artykule zamieściliśmy wiele porad na ten temat. Dowiesz się między innymi tego, w jakie ubranka dla dziecka się wyposażyć oraz czy wiosną trzeba zakładać niemowlakowi czapeczkę. Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

1. Jak ubierać niemowlę wiosną – lista ubranek, które mogą się przydać o tej porze roku
2. Jak ubierać niemowlę wiosną – zasada 1 warstwa więcej
3. Jak ubierać niemowlę wiosną – pamiętaj o czapeczce
4. Często zadawane pytania o ubieranie niemowlęcia wiosną

Jak ubierać niemowlę wiosną – lista ubranek, które mogą się przydać o tej porze roku

Jak ubierać niemowlę wiosną? Oto ubranka, które przydadzą się najbardziej o tej porze roku:

• bielizna,
• bluza lub sweterek z polaru,
• body lub koszulka pod spód,
• czapeczka,
• kurteczka i spodnie lub kombinezon, niekoniecznie przeciwdeszczowe, ponieważ przed deszczem chroni dziecko gondola wózka,
• legginsy lub kalesonki,
• podkoszulek,
• skarpetki.

Jeśli chodzi o buciki, powinno one być wykonane z takich materiałów, które przepuszczają powietrze, a jednocześnie chronią nóżki przed utratą ciepła. U maluchów przed 18. miesiącem życia sprawdzą się tzw. niechodki z bawełny, poliuratanu i poliestru. Natomiast dla malucha, który ma już za sobą pierwsze kroki, wybierz miękkie i elastyczne butki o cienkiej, płaskiej podeszwie, np. wykonane ze skóry, bawełny, poliestru i merino. Możesz sięgnąć także po buty wiosenne do nauki chodzenia, przypominające wyglądem skarpetkę z podeszwą.

Jak ubierać niemowlę wiosną – zasada 1 warstwa więcej

Kiedy za oknem szaleje wiosna, przyda się znajomość zasady 1 warstwy więcej. Jak to działa? Jak ubierać niemowlę wiosną? Pomyśl, ile warstw Ty masz na sobie, by czuć się komfortowo w danych warunkach pogodowych i dołóż dziecku jedno ubranko więcej. Kocyk także liczy się jako dodatkowa warstwa. Zasada 1 warstwy więcej nie obowiązuje tylko wtedy, gdy na zewnątrz jest więcej niż 20 stopni Celsjusza.

Zobacz również: Sen a niemowlę – co zrobić, gdy Twoje dziecko śpi niespokojnie?

Jak ubierać niemowlę wiosną – pamiętaj o czapeczce

Na wiosenne spacery warto zakładać maluszkowi czapeczkę. Najlepiej sięgać po modele wykonane z oddychających, naturalnych materiałów, takich jak wysokiej jakości bawełna z dodatkiem elastanu. Te z rondem lub daszkiem, poza izolacją termiczną, ochronią także oczy oraz twarz maluszka przed promieniowaniem słonecznym. Z czapki dla niemowlaka można zrezygnować, gdy temperatura na zewnątrz wynosi 20 stopni Celsjusza lub więcej, w przeciwnym razie może dojść do przegrzania malucha.

Zobacz również: Filtr przeciwsłoneczny – ochrona niemowląt przed słońcem

Często zadawane pytania o ubieranie niemowlęcia wiosną

1. Jak ubrać dziecko na wiosenny spacer?

Niemowlak powinien być ubrany w jedną warstwę więcej niż osoba dorosła. Jeśli temperatura na zewnątrz wynosi poniżej 20 stopni Celsjusza, warto mu dodatkowo założyć na główkę czapeczkę. Obowiązkowe są także butki – niechodki lub do nauki chodzenia.

2. W co ubrać noworodka w kwietniu?

Obowiązkowe ubranka wierzchnie o tej porze roku to: bluza lub sweterek z polaru, czapeczka oraz kurteczka. W zależności od temperatury na zewnątrz można zastosować także dodatkową warstwę pod spód w postaci kalesonów lub podkoszulka.

3. Jak ubrać noworodka, gdy jest 20 stopni?

Kiedy temperatura na zewnątrz przekracza 20 stopni, należy zrezygnować z ubierania dziecka o jedną warstwę więcej. Niewskazane jest także noszenie ciepłej czapki.

4. W co ubierać 3-miesięczne dziecko?

W sklepach z odzieżą dziecięcą znajdziemy dużo ciekawych propozycji ubranek dla 3-miesięcznego malucha. Ich wybór należy dostosować do temperatury panującej na zewnątrz. W przypadku tak małych dzieci obowiązuje zasada 1 warstwy więcej, bardzo ważne jest także, aby wyposażyć się w specjalną czapeczkę dla malucha.

 

Oceń

Data publikacji: 19/04/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *