Wszystko co musisz wiedzieć o teście NIFTY Pro.

Wszystko co musisz wiedzieć o teście NIFTY Pro.

Test NIFTY Pro - najistotniejsze informacj,e Co jest w zakresie testu NIFTY Pro, Ile się czeka na wynik testu NIFTY Pro, Jaka jest cena testu NIFTY Pro

Posiadanie dzieci jest marzeniem większości osób. Nie każdy jednak decyduje się na badania prenatalne. Tak naprawdę nie należy się ich jednak obawiać. Dzięki nim możemy się bowiem dowiedzieć czy nasze dziecko jest zagrożone poważnymi genetycznymi wadami. Test NIFTY Pro nie jest badaniem inwazyjnym, dlatego nie uszkodzi płodu.

Test NIFTY Pro – najistotniejsze informacje
Co jest w zakresie testu NIFTY Pro?
Ile się czeka na wynik testu NIFTY Pro?
Jaka jest cena testu NIFTY Pro?

Test NIFTY Pro – najistotniejsze informacje

Test NIFTY Pro to badanie, które jest alternatywą dla tradycyjnego badania NIFTY. Badaniu temu może się poddać każda kobieta już w dziesiątym tygodniu ciąży. Do testów nie należy się w żaden sposób przygotowywać. Badanie polega na pobraniu od przyszłej matki około 10ml krwi. Zaletą badania jest to, że w 99% procent przypadków daje ono prawidłowe wyniki. Wyniki fałszywie pozytywne lub negatywne zdarzają się więc niezmiernie rzadko.

Co jest w zakresie testu NIFTY Pro?

Test NIFTY Pro, oprócz wykrywania wad płodu pomoże stwierdzić płeć nienarodzonego dziecka. Przede wszystkim jednak pomoże on określić czy dziecko jest obciążone wadami. Przyszli rodzice dowiedzą się czy dziecko nie ma trisomii chromosomów autosomalnych. Test NIFTY Pro pomoże także wykluczyć aneuploidię chromosomów płci. Zostaną także wykluczone mikrodelecje oraz mikroduplikacje. Wszystkie wyżej wspomniane nieprawidłowości odpowiadają za niebezpieczne choroby takie jak na przykład zespół Edwardsa czy zespół Turnera.

Ile się czeka na wynik testu NIFTY Pro?

Każda matka, która decyduje się na wykonanie badania NIFTY Pro zastanawia się nad tym, czy na wyniki badania trzeba będzie długo czekać. Na szczęście wyniki testu dostępne są stosunkowo szybko. Zazwyczaj otrzymujemy je już po 5 dniach od wysłania próbki do laboratorium. Maksymalny czas oczekiwania na wynik nie jest jednak dłuższy niż 10 dni roboczych.

Jaka jest cena testu NIFTY Pro?

Każdy, kto decyduje się przeprowadzić test NIFTY Pro zastanawia się nad tym z jakim kosztem to będzie związane. Trzeba przyznać, że cena badania NIFTY Pro jest stosunkowo wysoka. Niektóre laboratoria mogą oferować przeprowadzenie testu taniej, a inne nieco drożej. Zazwyczaj jednak cena przekracza nieco 2000 złotych. W niektórych przypadkach płatność można rozłożyć na raty.

Oceń

Data publikacji: 31/05/2020, Data aktualizacji: 12/11/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.