Troska o nienarodzone dziecko

Troska o nienarodzone dziecko

badania prenatalne w ciąży po In vitro

Ciąża to cudowny okres w życiu każdej kobiety. Oczekiwanie na narodziny uzupełnione jest regularnymi wizytami u ginekologa, który może zlecić wykonanie test nifty pro. Dlaczego lekarz może zlecić takie badanie? Czy wszystkie kobiety muszą go wykonać? Warto się tego dowiedzieć.

Czym jest test NIFTY Pro i co go wyróznia na tle innych testów?
Jaka jest skuteczność testu NIFTY Pro?
Gdzie można wykonać test NIFTY Pro?
Czy wynik testu NIFTY Pro jest wydawany w języku angielskim?

Czym jest test NIFTY Pro i co go wyróżnia na tle innych testów?

Test Nifty Pro to genetyczny test prenatalny. Jest to nieinwazyjne, przesiewowe badanie, które wyróżnia się wysoką czułością. To badanie, które wykonywane jest w bardzo prosty sposób jest swoisty i prawie ze 100% dokładnością wskazuje, jeżeli płód ma jakiekolwiek wady genetyczne. Żadne inne badanie nie jest tak czułe jak ten test, dlatego zaleca się jego wykonanie, jeżeli jest tylko taka możliwość.

Jaka jest skuteczność testu NIFTY Pro?

Test Nifty Pro wykazuje się czułością 99%. Wyróżnia go szeroka walidacja kliniczna. Według statystyk ten rodzaj badania wykazuje mniej niż 0,1% wyników fałszywie dodatnich. Wiele mam w sposób pozytywny wypowiada się o tym badaniu.

Gdzie można wykonać test NIFTY Pro?

Test Nifty Pro wykonywany jest w laboratoriach. Ciekawostką jest fakt, że jest to chyba jedyne badanie, które oferuje także ubezpieczenie wyniku. Co to oznacza? Że jeżeli wynik był fałszywy i dziecko urodziło się z wadą genetyczną, to można potem dochodzić ubezpieczenia. Test Nifty Pro jest to test z krwi. Do jego wykonania tak naprawdę potrzebna jest niewielka ilość krwi pochodząca od kobiety ciężarnej. Jeżeli istnieje taka potrzeba, to można ten test wykonać w warunkach domowych w obecności pielęgniarki.

Czy wynik testu NIFTY Pro jest wydawany w języku angielskim?

Wyniki testu Nifty Pro wydawane są w naszym kraju w języku polskim. Jeżeli tylko istnieje taka potrzeba, to wynik może być także przedstawiony w wersji angielskiej. Taką potrzebę wystarczy tylko zgłosić w laboratorium. W obu przypadkach – zarówno w języku polskim, jak również angielskim – wynik na ogół pokazuje się w specjalnym panelu pacjenta na stronie laboratorium po zalogowaniu.

Oceń

Data publikacji: 05/07/2020, Data aktualizacji: 12/11/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.