Test NIPT – jakość a cena

Jaka jest cena testu nipt w ciąży, Cena testu NIPT a czas oczekiwania na wynik, Wiarygodność testu NIPT a jego cena, Czy mozna uzyskać rabat na test nipt

Test NIPT jest specjalistycznym prenatalnym badaniem genetycznym, które wykonywane jest w dziesiątym tygodniu ciąży. Jest on bezpieczny i prawie nieinwazyjny, za to oferuje bardzo czułe i pewne wyniki. Jaka jest jego cena i co warto o nim wiedzieć?

Jaka jest cena testu nipt w ciąży?
Cena testu NIPT a czas oczekiwania na wynik
Wiarygodność testu NIPT a jego cena
Czy można uzyskać rabat na test nipt?

Jaka jest cena testu nipt w ciąży?

Wykonanie testu NIPT w ciąży nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Chcąc je wykonać, musimy nastawić się na koszt około dwóch tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że jest to koszt ostateczny – nie musimy martwić się o żadne dodatkowe opłaty. Co więcej, badanie jest ubezpieczone, dlatego w przypadku niepokojących wyników, otrzymujemy możliwość bezpłatnej konsultacji z lekarzem genetykiem oraz dalszej diagnostyki prenatalnej.

Cena testu NIPT a czas oczekiwania na wynik

Czas oczekiwania na wynik testu NIPT to dziesięć dni od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Należy także uwzględnić czas transportu próbek, co może trwać około dwóch dni. Warto jednak pamiętać, że dziesięć dni to czas maksymalny, a wyniki bardzo często dostępne są wcześniej. Cena obejmuje pewność, że nie będziemy musieli długo stresować się czekając na rezultaty badania.

Wiarygodność testu NIPT a jego cena

Badania NIPT wykonywane są za pomocą najbardziej nowoczesnych metod naukowych, dlatego są one wyjątkowo czułe. Czułość ta wynosi około 99,9% wykrywalności badanych wad. Ponieważ badanie jest ubezpieczone, za jakikolwiek popełniony w nim błąd uzyskamy pełne odszkodowanie. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że jego cena nie jest wygórowana.

Czy można uzyskać rabat na test nipt?

Cena badania NIPT nie jest niska, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie jest ono refundowane przez NFZ. Warto jednak pamiętać, że w razie potrzeby może być ona rozłożona na wygodne raty, dostosowane do potrzeb rodziców. Badanie jest także ubezpieczone, dlatego mamy pewność, że w przypadku wykrytych potencjalnych nieprawidłowości otrzymamy bezpłatną konsultację z lekarzem genetykiem oraz dodatkową diagnostykę prenatalną zawartą w cenie badania.

Oceń

Data publikacji: 30/03/2020, Data aktualizacji: 12/11/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.

jak wybrac nifty pro