Test NIFTY - na czym polega i kto powinien go zrobić?

Test NIFTY – na czym polega i kto powinien go zrobić?

test nifty pro, Kto powinien zrobić test NIFTY pro, Na co zwrócić uwagę przy wyborze testu NIFTY pro, Czy test NIFTY pro jest bezpieczny dla dziecka, Ile czeka się na wynik testu NIFTY pro

Badania prenatalne są szczególnie ważne dla kobiet, które po ukończeniu 35 roku życia chcą zostać matkami. Test NIFTY pro może rozpoznać wrodzone wady płodu, co daje możliwość leczenia już w czasie ciąży. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze testu i czy jest on bezpieczny dla naszego zdrowia?

Kto powinien zrobić test NIFTY pro?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze testu NIFTY pro?
Czy test NIFTY pro jest bezpieczny dla dziecka?
Ile czeka się na wynik testu NIFTY pro?

Kto powinien zrobić test NIFTY pro?

Test NIFTY pro może wykonać kobieta w ciąży, aby uzyskać informacje dotyczące zdrowia płodu. Badanie jest szczególnie zalecane w przypadku, gdy wiek matki przekracza 35 rok życia. Test NIFTY pro powinny wykonać matki, które wcześniej urodziły dziecko z obciążoną wadą genetyczną. Powinniśmy wykonać badanie jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia naszego dziecka. Z testu powinny zrezygnować kobiety, które w ciągu 6 miesięcy przed zajściem w ciążę zostały poddane transfuzji krwi, a także gdy matka poddała się przeszczepowi narządów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze testu NIFTY pro?

Wybierając placówkę do przeprowadzeniu testu NIFTY pro powinniśmy się zorientować, czy placówka jest autoryzowana. Ważna jest również lokalizacja, ponieważ długa podróż może być dużą trudnością dla kobiety w ciąży. Przy wyborze testu NIFTY pro powinniśmy się upewnić, czy w razie negatywnego wyniku uzyskamy konsultacje z lekarzem, który dokona interpretacji wyniku oraz przekaże dalsze zalecenia.

Czy test NIFTY pro jest bezpieczny dla dziecka?

Bez wątpienia nieinwazyjny test NIFTY pro jest bezpieczny dla matki i dziecka. Nie musimy się obawiać o zdrowie naszego płodu. Badanie z 99-procentową dokładnością jest wstanie wykryć zespół Downa, Edwardsa, ja także zespół Patau. Tylko w niewielu przypadkach wykonywane jest badanie dodatkowe, ze względu na to, że test jest wykonany z dużą skutecznością. Badanie NIFTY pro może pochwalić się europejskim certyfikatem EC Certificate, który potwierdza wymagania dyrektywy 98/79/EC.

Ile czeka się na wynik testu NIFTY pro?

Test NIFTY pro możemy wykonać między 10 a 25 tygodniem ciąży. Na wynik testu musimy poczekać do 10 dni od pobrania krwi. Specjalne laboratorium bada przesłaną próbkę, a wynik jest wydawany przez laboratoryjnego diagnostę.

Oceń

Data publikacji: 15/05/2019, Data aktualizacji: 12/11/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.