Jak kształtuje się cena testu NIPT?

Jak jest cena testu NIPT, Co wchodzi w sklad ceny testu NIPT, Gdzie można zrobić test NIPT w najbardziej korzystnej cenie, Czy można uzyskać zniźkę na test NIPT

Test NIPT to nowoczesna forma diagnostyki prenatalnej, która jest całkowicie bezpieczna dla kobiety i jej nienarodzonego dziecka. Rosnąca świadomość przyszłych rodziców odnośnie konieczności wykonywania badań prenatalnych sprawia, że testy NIPT zyskują na popularności. Niewątpliwym atutem badań jest nie tylko ich bezpieczeństwo, ale również wysoka skuteczność sięgająca 99%.

Jak jest cena testu NIPT?
Co wchodzi w sklad ceny testu NIPT?
Gdzie można zrobić test NIPT w najbardziej korzystnej cenie?
Czy można uzyskać zniżkę na test NIPT?

Jak jest cena testu NIPT?

Testy NIPT są stosunkowo drogie, jednak pozwalają na wykonanie bardzo dokładnej diagnostyki prenatalnej. Badanie NIFTY kosztuje około 2-2,5 tysiąca złotych w zależności od wybranego laboratorium. Szerszym zakresem badania wyróżnia się test NIFTY Pro, którego cena wynosi około 2,4-2,6 tysiąca złotych. Niestety – ten typ badań prenatalnych nie jest refundowany w ramach NFZ i rodzice muszą opłacić je z własnej kieszeni.

Co wchodzi w skład ceny testu NIPT?

Test NIFTY Pro jako jedyny na rynku posiada ubezpieczenie. W przypadku wyniku fałszywie negatywnego, kobieta może uzyskać odszkodowanie w ramach ubezpieczenia. Rzetelne laboratoria oferują analizę otrzymanego wyniku z interpretacją lekarza genetyka. Jeśli wynik jest nieprawidłowy, rodzice mogą liczyć na konsultację ze specjalistą i wskazówki odnośnie dalszego postępowania.

Gdzie można zrobić test NIPT w najbardziej korzystnej cenie?

Oferta laboratoriów jest bardzo zróżnicowana, w zależności od wybranej oferty. Można szukać laboratorium, które oferuje najkorzystniejszą cenę – jednocześnie warto zwracać uwagę na to, czy test NIPT oferuje ubezpieczenie i odpowiedni zakres analizy. Nie zawsze bowiem niska cena idzie w parze z jakością badania.

Czy można uzyskać zniżkę na test NIPT?

Cena testu NIPT określana jest przez laboratium, które musi ponieść koszty wynagrodzenia personelu medycznego i materiałów medycznych niezbędnych do wykonania analizy. Są to koszty stałe, dlatego z reguły nie ma możliwości negocjacji ceny. Taniej można wykonać badania w pakiecie, jednak zależy to od oferty. Rodzice zawsze mogą skorzystać z rozłożenia płatności na raty.

Oceń

Data publikacji: 24/02/2020, Data aktualizacji: 12/11/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.

jak wybrac nifty pro