Badanie NIFTY – nieinwazyjny test prenatalny

Badanie NIFTY - od kiedy jest dostępne w Polsce, Badanie NIFTY - jakie mity o nim krążą, Badanie NIFTY - jak wygląda, Badanie NIFTY - czy warto się na nie zdecydować

Przejdź do głównej strony o teście NIFTY pro: https://badaniaprenatalne.pl/nifty/test-nifty-pro/

Test NIFTY pro to jedno z popularniejszych w Polsce badań prenatalnych, które wyróżnia się wysoką skutecznością. Jest dedykowane dla wszystkich kobiet,  a szczeólnie dla tych, które mają za sobą poronienia spowodowane chorobami genetycznymi dziecka, ukończyły 35 rok życia lub w ich rodzinie występowały przypadki chorób genetycznych. Warto poznać podstawowe informacje dotyczące badania genetycznego.

Badanie NIFTY – od kiedy jest dostępne w Polsce?
Badanie NIFTY – jakie mity o nim krążą?
Badanie NIFTY – jak wygląda?
Badanie NIFTY – czy warto się na nie zdecydować?

Badanie NIFTY – od kiedy jest dostępne w Polsce?

Nowa generacja testu NIFTY jest dostępna w całej Europie, w tym również w Polsce, od 2013 roku. Od 2018 roku pacjentki w Polsce mogą skorzystać z testu NIFTY Pro, który ma jeszcze szerszy zakres badania i równie wysoką skuteczność co starsza wersja. Test NIFTY pro jako jedyny test prenatalny ma ubezpieczenie.

Badanie NIFTY – jakie mity o nim krążą?

Mitem dotyczącym testu NIFTY jest informacja o jego inwazyjności. Test w żaden sposób nie wpływa na płód i nie zwiększa ryzyka poronienia. Mówi się również o tym, że może być niewiarygodny – skuteczność badania sięga 99%, a więc jest bardzo wysoka. W przypadku fałszywie dodatniego wyniku kobieta może ubiegać się o odszkodowanie, co jest najlepszym symbolem wiarygodności analizy.

Badanie NIFTY – jak wygląda?

Badanie NIFTY wykonuje się w laboratorium specjalizującym się w analizie genetycznej. Do wykonania testu wymagane jest około 10 ml krwi żylnej matki, pobieranej przez personel medyczny. Badanie NIFTY przeprowadza się izolując materiał genetyczny dziecka z krwi matki. Wyizolowany materiał zostaje następnie poddany ocenie w kierunku występowania nieprawidłowości. Wyniki badania są dostępne do 10 dni roboczych, często szybciej – już po 5 dniach.

Badanie NIFTY – czy warto się na nie zdecydować?

Warto zdecydować się na badanie NIFTY, szczególnie jeśli inne badania nieinwazyjne mogą wskazywać na nieprawidłowości. Test NIFTY ma wysoką skuteczność, dlatego jest bezpieczną alternatywą dla badań inwazyjnych, które mogą zagrażać dziecku. Dzięki badaniu rodzice będą wiedzieć, czy dziecko jest zdrowe – dzięki temu mogą w spokoju i bez stresu czekać na przywitanie nowego członka rodziny. Wynik dzięki wysokiej czułości może pomóc zdecydować, czy badania inwazyjne (takie jak amniopunkcja) są konieczne.

Przejdź do głównej strony o teście NIFTY pro: https://badaniaprenatalne.pl/badanie-nifty-ce

Oceń

Data publikacji: 24/02/2020, Data aktualizacji: 12/11/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.