Test VERAgene to nowoczesny test NIPT, który bada wolne płodowe DNA na podstawie próbki krwi matki. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne, a przy tym wykazuje wysoką skuteczność działania. Nowoczesny test jest dostępny dla każdej kobiety, która zdecyduje się poznać stan zdrowia swojego dziecka – badanie można wykonać już od 10 tygodnia ciąży.
Test Veragene – jaki ma zakres badania – jak to sprawdzić?
Test NIPT a Test Veragene – opinie mam
Test Veragene – za co mamy cenią ten test NIPT
Test Veragene – jakie rodzaje tego badania są dostępne na rynku?
Test VERAgene to nowoczesna diagnostyka, o której można poszukać informacji w sieci lub bezpośrednio na stronie internetowej laboratorium genetycznego. Badanie wolnego płodowego DNA pozwala na wykrycie 500 mutacji genowych odpowiedzialnych m.in. za wady wrodzone, opóźnienie rozwoju, utratę słuchu czy wzroku i zaburzenia metaboliczne, a więc zakres badania jest szeroki, przy czym analiza nie powoduje zwiększonego ryzyka poronienia.
Wiele kobiet wyraża swoją opinię na temat testu VERAgene w sieci – warto szukać tych opinii na forach internetowych. Tego typu opinie umieszczają na swoich stronach laboratoria genetyczne, dzięki czemu inne przyszłe mamy mogą poznać zalety analizy. VERAgene to nowoczesny test NIPT, który wyróżnia się podobną skutecznością co test NIFTY, a jednak oferuje jeszcze szerszą możliwość diagnostyki.
Test VERAgene jest wykonywany na podstawie materiału pochodzącego od ojca i matki, dlatego też jako jedyny test NIPT na rynku szacuje ryzyko wystąpienia u płodu wielu schorzeń genetycznych. Cena testu NIPT wynosi około 2900-3000 złotych, ponieważ wymaga on zachowania zaawansowanych procedur i wykorzystania nowoczesnego sprzętu do analiz genetycznych. Wynik jest jednak niezastąpiony dla każdej przyszłej mamy, która może poznać stan zdrowia swojego maluszka.
Badanie VERAgene występuje tylko w jednej wersji, dostępnej w sprawdzonych laboratoriach genetycznych. Jest testem NIPT, który wykazuje wysoką czułość i może okazać się niezwykle przydatny w diagnostyce chorób genetycznych u płodu.
Data publikacji: 30/03/2021, Data aktualizacji: 12/11/2021
Dodaj komentarz