6 najlepszych pomysłów na prezent na komunię - Badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

6 najlepszych pomysłów na prezent na komunię

prezent na komunię

Komunia to wyjątkowy dzień dla dziecka – jest pierwszym tak ważnym przeżyciem duchowym. Z tej okazji na pewno chcesz podarować mu coś niezwykłego. Zastanawiasz się, co kupić na komunię dla chłopca lub dziewczynki? Oto 6 najlepszych pomysłów na prezent na komunię!

1. Zegarek lub smartwatch

Niektóre dzieci ucieszą się z tradycyjnego zegarka, jednak większości na pewno bardziej spodoba się nowinka technologiczna – smartwatch. Taki gadżet pozwala nie tylko na sprawdzane godziny, ale też synchronizację ze smartfonem. Dzięki temu powiadomienia można kontrolować na bieżąco, nawet bez telefonu przy sobie. Prezent jest dobry zarówno dla chłopców, jak i lubiących technologię dziewczynek.

2. Laptop, komputer lub tablet

W dzisiejszych czasach bez komputera czy laptopa ani rusz. Sprzęt przyda się zarówno do nauki, jak i zabawy. W zależności od budżetu, ilości miejsca u dziecka w pokoju i jego aktywności – wybierz komputer stacjonarny, laptopa bądź netbooka albo tablet. Taki prezent warto skonsultować z rodzicami dziecka.

3. Sprzęt sportowy – rower, rolki, trampolina, elektryczna deskorolka

Bardziej klasyczny prezent, który ucieszy szczególnie aktywne dzieci. W zależności od upodobań obdarowywanego można wybrać tradycyjne rower czy rolki albo najnowszy krzyk mody – elektryczną deskorolkę (hoverboard). Decydując się na rower lub rolki warto wybrać te, które będą „rosły razem z dzieckiem”, czyli z możliwością regulacji i w neutralnych kolorach. Jeśli rodzice lub dziadkowie dziecka mają ogród, ciekawym pomysłem jest też duża trampolina.

4. Biżuteria – kolczyki, łańcuszek, bransoletka

Ten prezent to odpowiedź na pytanie, co kupić na komunię dla dziewczynki! Jeden z podarunków na lata, który na pewno stanie się cudowną pamiątką I Komunii. Możesz wybrać coś klasycznego (np. łańcuszek z krzyżykiem) albo bardziej dopasowanego do gustu obdarowywanego dziecka. Dobrze sprawdzi się też modna ostatnio spersonalizowana bransoletka z blaszką. Najlepszym pomysłem jest wybór dwóch zawieszek – jednej na lata z grawerem i drugiej, którą dziewczynka będzie mogła nosić już teraz (np. w kształcie misia).

5. Duży zestaw klocków Lego

Jeśli zastanawiasz się, co kupić na komunię dla chłopca – to strzał w dziesiątkę. Musisz tylko podpytać dziecko lub rodziców, co lubi – Gwiezdne Wojny, Minecraft czy może superbohaterów? Klocki nie tylko zapewnią rozrywkę na długie godziny, ale też pomogą rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne.

6. Prezent rozwijający zainteresowania

Jeśli bardzo dobrze znasz dziecko i wiesz, co sprawi mu dużą frajdę, zdecyduj się na coś rozwijającego jego zainteresowania i talenty. Może to być gitara, sztaluga i zestaw profesjonalnych farb i pędzli, aparat fotograficzny czy kamera. Warto również zastanowić się nad opłaceniem kursu, np. właśnie grania na instrumencie, rysunku czy baletu.

Zobacz też: 10 sprawdzonych pomysłów na prezent dla przyszłej mamy

 


6 najlepszych pomysłów na prezent na komunię
Oceń ten artykuł

Przeczytaj również:

09/05/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Katarzyna Uryga, pielęgniarka

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Olga Przybyłek, psychoterapeuta

Magdalena Kornacka, dietetyk

mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Dowiedz się więcej

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy
Przeczytaj inne:
jak przygotować dziecko do operacji
Jak przygotować dziecko do operacji? Wcześniej wykonaj u niego to badanie

Twoje dziecko będzie miało operację pod narkozą lub w znieczuleniu miejscowym? Przed zabiegiem warto upewnić się, czy malec nie ma nadwrażliwości na któryś z leków. Ułatwi to anestezjologowi dobranie najodpowiedniejszego środka znieczulającego i tym samym...

Zamknij