Pielęgnacja noworodka. Jak pielęgnować noworodka?Badaniaprenatalne.pl

Pielęgnacja noworodka

pielęgnacja noworodka

Zanim będziesz mogła z przyjemnością patrzeć jak Twój maluch bawi się gumowymi zabawkami w wannie, po szyję zakryty pianą minie jeszcze trochę czasu. Na razie musisz uzbroić się w cierpliwość i pomóc mu w zachowaniu czystości .

Kąpiel noworodka to bardzo ważna czynność ponieważ opiera się w zasadzie na dotyku, a ten z kolei jest jednym z elementów porozumiewania się z drugim człowiekiem. Nie muszę Ci chyba mówić jak ważny dla malucha jest Twój dotyk. Dzięki niemu czuje się on spokojny i bezpieczny.

Patrząc na tak maleńkie ciałko, możesz czuć się lekko zaniepokojona. Myślisz, że nie dasz rady? Poradzisz sobie ! Nie ma nic gorszego niż ucieczka przed trudnościami. Zapewniam Cię, że kąpiel twojego niemowlaka szybko przestanie być czymś trapiącym. a wręcz przeciwnie stanie się miłym i wesołym wydarzeniem rodzinnym.

Pielęgnacja niemowlaka nie sprowadza się jednak tylko i wyłącznie do kąpieli.

Pielęgnacja noworodka


Podobne wyszukiwania: katar u niemowlaka, rozwój dziecka, pierwsze USG bioderek dziecka, rozszerzenie diety niemowlaka, celiakia u dziecka, zaburzenia rozwoju u dziecka, antybiotyki u dzieci, badania genetyczne dzieci, wrodzone wady genetyczne u dzieci, ulewanie u niemowląt, skala APGAR, nietolerancje pokarmowe u dzieci, biegunki i kolki u dzieci

Przeczytaj również:

11/06/2015

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Polecane

REKLAMA

Partnerzy

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Przeczytaj inne:
Badania genetyczne w ciąży
Badania genetyczne w ciąży – jakie choroby wykrywają

Badania genetyczne w ciąży (prenatalne) pomagają zdiagnozować wadę wrodzoną u dziecka już na etapie życia płodowego. Ich wyniki są dla rodziców i lekarzy źródłem informacji o stanie zdrowia dziecka. Stanowią też wskazówkę, co do sposobu...

Zamknij