Pielęgnacja noworodka. Jak pielęgnować noworodka?Badaniaprenatalne.pl

Pielęgnacja noworodka

pielęgnacja noworodka

Zanim będziesz mogła z przyjemnością patrzeć jak Twój maluch bawi się gumowymi zabawkami w wannie, po szyję zakryty pianą minie jeszcze trochę czasu. Na razie musisz uzbroić się w cierpliwość i pomóc mu w zachowaniu czystości .

Kąpiel noworodka to bardzo ważna czynność ponieważ opiera się w zasadzie na dotyku, a ten z kolei jest jednym z elementów porozumiewania się z drugim człowiekiem. Nie muszę Ci chyba mówić jak ważny dla malucha jest Twój dotyk. Dzięki niemu czuje się on spokojny i bezpieczny.

Patrząc na tak maleńkie ciałko, możesz czuć się lekko zaniepokojona. Myślisz, że nie dasz rady? Poradzisz sobie ! Nie ma nic gorszego niż ucieczka przed trudnościami. Zapewniam Cię, że kąpiel twojego niemowlaka szybko przestanie być czymś trapiącym. a wręcz przeciwnie stanie się miłym i wesołym wydarzeniem rodzinnym.

Pielęgnacja niemowlaka nie sprowadza się jednak tylko i wyłącznie do kąpieli.

Pielęgnacja noworodka


Przeczytaj również:

11/06/2015

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Polecane

Polecany artykuł

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Reklama

NOVA

BEZPŁATNY CZAT

Przeczytaj inne:
badania w ciąży
Badania w ciąży premiumLEX

Wpis sponsorowany testDNA premiumLEX oferuje testy na ojcostwo w ciąży połączone z badaniami genetycznymi dziecka i przyszłej mamy. Dzięki temu możesz mieć pewność nie tylko co do ojcostwa, ale także zdrowia. Co więcej, wynik badania ojcostwa dostępny jest już...

Zamknij