Ile kosztuje test na ojcostwo? Koszt testów ojcostwa - badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Ile kosztuje test na ojcostwo

Aktualizacja 8 marca 2018 r.

Cena testu na ojcostwo to od ok. 600-2500 zł. do 6000 zł. Związana jest z różnymi czynnikami, np. liczbą badanych, rodzajem próbek do badania czy czasem realizacji. Co więcej, na cenę wpływa też rodzaj samego testu, który może być prywatny, sądowy lub w ciąży. Warto wiedzieć, że wynik zawsze jednoznacznie wyklucza lub potwierdza ojcostwo.

Ile kosztuje test na ojcostwo do celów prywatnych?

Koszt testu na ojcostwo do celów prywatnych wynosi od 600 do 2500 złotych. W dużej mierze zależy on od tego, co zawiera cena oraz od wybranego laboratorium. Istotny jest też sposób pobierania próbek oraz ich rodzaj. Próbki pobierane mogą być w domu bądź w placówce i są to mikroślady (np. włosy z cebulkami), wymazy z policzka lub krew.

To, ile kosztuje test na ojcostwo związane jest również z liczbą osób badanych i czasem na oczekiwania (niektóre laboratoria oferują wynik nawet w 24 godziny). Koszt zależny jest też od gwarancji stałej ceny, pomocy ekspertów oraz od liczby analizowanych markerów. Warto wiedzieć, że analiza 24 markerów DNA to zawsze pewny wynik, również wtedy, gdy w teście nie uczestniczy matka (badane są próbki tylko od dziecka i potencjalnego ojca).

REKLAMA

Ile kosztuje test na ojcostwo do celów sądowych?

Koszt testu na ojcostwo do celów sądowych wynosi ok. 1400-1800 złotych. Na cenę wpływa konieczność zachowania specjalnej sądowej procedury oraz ekspertyza biegłego sądowego (jego funkcję pełni ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa) dołączana do wyniku. W tym przypadku najczęściej nie da się zrealizować testu DNA na ojcostwo za kilkaset złotych, a odmienności w cenie związane są z tym, jak długo trzeba oczekiwać na wynik. Niektóre laboratoria oferują pomoc prawną, z której można skorzystać, realizując badanie.

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

To, ile kosztuje test na ojcostwo wykonywany w ciąży zależne jest od sposobu pobierania próbek DNA dziecka. Jeśli izolowane są one z krwi matki, test kosztuje ok. 6000 złotych i można wykonać go już od 8 tygodnia ciąży.

Jeśli natomiast pobiera się je w czasie badań prenatalnych (po 15 tygodniu ciąży), koszt wynosi ok. 2000-3000 złotych. Ten drugi sposób umożliwia jednoczesne wykonanie badań w kierunku wad genetycznych i sprawdzenie, czy dziecko rozwija się prawidłowo.


POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PDFCzytaj więcej o testach na ojcostwo:

ustalenie ojcostwa w ciąży

Test na ustalenie ojcostwa w ciąży

Aktualizacja 3 lipca 2018 r. Test na ojcostwo można wykonać już od 8 tygodnia ciąży – to najwcześniej dostępne badanie tego typu na świecie. Co ważne, jego wynik jest tak samo pewny jak testu realizowanego po narodzinach, a więc jednoznacznie potwierdza lub wyklucza biologiczne ojcostwo badanego mężczyzny. Dzięki wykonaniu takiego badania możesz zyskać pewność na całe […]
136 komentarzy
Dlaczego warto ustalić ojcostwo

Dlaczego warto ustalić ojcostwo?

Olga Przybyłek, psychoterapeuta, Gabinet Psychoterapii Przystań w Katowicach Powyższe zagadnienie możemy rozpatrywać w trzech aspektach: z punktu widzenia dziecka, z punktu widzenia matki oraz z perspektywy mężczyzny. Dla prawidłowego rozwoju dziecka niezbędne są pozytywne relacje uczuciowe z rodzicami Dla prawidłowego rozwoju dziecka niezbędne są pozytywne relacje uczuciowe z obojgiem rodziców. Jeżeli do związku wkrada się wątpliwość dotycząca […]
0 komentarzy
Szczęśliwa i spokojna rodzina

Szczęśliwa i spokojna rodzina? To możliwe dzięki testowi DNA

Rozwiewając wątpliwości co do ojcostwa, nie tylko zapewnisz sobie poczucie bezpieczeństwa, lepsze samopoczucie i stabilizację, ale też staniesz się lepszą mamą. Umożliwisz bowiem Twojemu dziecku harmonijny rozwój – w absolutnej pewności co do swojej tożsamości. Wykonaj prosty test DNA i odmień życie całej rodziny! Podaruj swojej rodzinie spokój i stabilizację Potwierdzenie ojcostwa sprawi, że znikną […]
0 komentarzy

 

Ile kosztuje test na ojcostwo?
5 Liczba ocen: 1

Przeczytaj również:

07/11/2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Badania prenatalne

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Katarzyna Uryga, pielęgniarka

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Olga Przybyłek, psychoterapeuta

Magdalena Kornacka, dietetyk

mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Dowiedz się więcej

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy