Zostałeś ojcem? - Badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Zostałeś ojcem?

Nie możesz opanować emocji ? Łzy same cisną Ci się do oczu ? Nie wstydź się, nie jesteś jedynym mężczyzną, który na widok swojego dziecka traci grunt pod nogami. Czujesz się podekscytowany ale z drugiej strony podenerwowany ? Zdajesz sobie zapewne sprawę, że bycie ojcem to tak naprawdę najbardziej odpowiedzialna i zarazem najważniejsza rola jaką masz do wypełnienia. Zastanawiasz się czy zdołasz otoczyć dziecko odpowiednią opieką i zabezpieczyć jego przyszłość ?

Nie martw się, po prostu je kochaj !

Już w pierwszych dniach życia Twój „maluszek” potrafi rozpoznać rodziców. Być może nie zdaje sobie sprawy z tego kim jesteś ale czuje się z Tobą związany. Badania wykazały, że już na kilka dni po porodzie niemowlę potrafi odróżnić rodziców od obcych mu ludzi. Jest wiele rzeczy, których musisz się nauczyć w związku z tą odpowiedzialną funkcją jaka przypadła Ci w udziale. Twoje życie w jednej chwili zostało wywrócone do góry nogami i już nigdy nie będzie takie, jak przed urodzeniem dziecka. Nie są to jednak zmiany, które powinny Cię niepokoić. Bycie ojcem to wspaniała rzecz ! Niebawem sam się o tym przekonasz.

Nie jesteś w stanie opanować trudnej sztuki ojcostwa z dnia na dzień. Musisz wiedzieć, że to wymaga czasu, bądź zatem cierpliwy. Miłość, którą darzysz swoje dziecko pomoże Ci w opanowaniu wszystkich potrzebnych umiejętności. Twoje obawy związane zarówno z opieką jak i zabezpieczeniem przyszłości „malucha” są jak najbardziej uzasadnione nie mniej jednak nie powinny one w tym czasie wysuwać się na prowadzenie. Ciesz się, że masz możliwość realizowania się jako ojciec i zrób wszystko co w twojej mocy aby dobrze wypełniać swoje obowiązki. Pamiętaj, że nie ma dwóch identycznych dzieci, w związku z czym nie ma jednego przepisu na bycie dobrym tatą. Twoje dziecko wymaga indywidualnego podejścia. Spróbuj je poznać i nauczyć się rozumieć jego potrzeby a przede wszystkim kochaj je i ciesz się z każdej chwili z nim spędzonej.

Masz wątpliwości ? Nie bój się zadawać pytań!

Przeczytaj również:

20/06/2015

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Polecane

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Polecany artykuł

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Reklama

NOVA

BEZPŁATNY CZAT

Więcej w Artykuły eskpertów, Badania prenatalne, Badania przesiewowe, Badania w ciąży, Badania w ciąży kalendarz, Polecamy, USG w ciąży
Test NIFTY czy HARMONY
Test NIFTY czy HARMONY – który wybrać?

Aktualizacja: 23 czerwca 2017 r.  Przesiewowe badania prenatalne NIFTY i HARMONY są do siebie bardzo podobne i wiele przyszłych mam zastanawia się, które wybrać. Oba testy charakteryzuje duże bezpieczeństwo i dokładność w wykrywaniu ryzyka wystąpienia...

Zamknij