Zostałeś ojcem? - Badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Zostałeś ojcem?

Nie możesz opanować emocji ? Łzy same cisną Ci się do oczu ? Nie wstydź się, nie jesteś jedynym mężczyzną, który na widok swojego dziecka traci grunt pod nogami. Czujesz się podekscytowany ale z drugiej strony podenerwowany ? Zdajesz sobie zapewne sprawę, że bycie ojcem to tak naprawdę najbardziej odpowiedzialna i zarazem najważniejsza rola jaką masz do wypełnienia. Zastanawiasz się czy zdołasz otoczyć dziecko odpowiednią opieką i zabezpieczyć jego przyszłość ?

Nie martw się, po prostu je kochaj !

Już w pierwszych dniach życia Twój „maluszek” potrafi rozpoznać rodziców. Być może nie zdaje sobie sprawy z tego kim jesteś ale czuje się z Tobą związany. Badania wykazały, że już na kilka dni po porodzie niemowlę potrafi odróżnić rodziców od obcych mu ludzi. Jest wiele rzeczy, których musisz się nauczyć w związku z tą odpowiedzialną funkcją jaka przypadła Ci w udziale. Twoje życie w jednej chwili zostało wywrócone do góry nogami i już nigdy nie będzie takie, jak przed urodzeniem dziecka. Nie są to jednak zmiany, które powinny Cię niepokoić. Bycie ojcem to wspaniała rzecz ! Niebawem sam się o tym przekonasz.

Nie jesteś w stanie opanować trudnej sztuki ojcostwa z dnia na dzień. Musisz wiedzieć, że to wymaga czasu, bądź zatem cierpliwy. Miłość, którą darzysz swoje dziecko pomoże Ci w opanowaniu wszystkich potrzebnych umiejętności. Twoje obawy związane zarówno z opieką jak i zabezpieczeniem przyszłości „malucha” są jak najbardziej uzasadnione nie mniej jednak nie powinny one w tym czasie wysuwać się na prowadzenie. Ciesz się, że masz możliwość realizowania się jako ojciec i zrób wszystko co w twojej mocy aby dobrze wypełniać swoje obowiązki. Pamiętaj, że nie ma dwóch identycznych dzieci, w związku z czym nie ma jednego przepisu na bycie dobrym tatą. Twoje dziecko wymaga indywidualnego podejścia. Spróbuj je poznać i nauczyć się rozumieć jego potrzeby a przede wszystkim kochaj je i ciesz się z każdej chwili z nim spędzonej.

Masz wątpliwości ? Nie bój się zadawać pytań!

Przeczytaj również:

20/06/2015

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Polecany film

NOVA

Partnerzy