Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej - podsumowanie akcji - Badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej – podsumowanie akcji

Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej podsumowanie

Podsumowanie akcji charytatywnej fundacji Polska Jest Kobietą i testDNA, której miałyśmy przyjemność być patronem medialnym.

Przypomnijmy, zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej została zainicjowana przez fundację Polska Jest Kobietą we współpracy z laboratorium badań genetycznych testDNA z Katowic. Akcja rozpoczęła się 20 lutego a swój finał miała 10 marca.

Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej – kto się przyłączył? 

Fundacja zaangażowała w zbiórkę kilka organizacji i firm prywatnych, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o niej i mogło pomóc samotnym matkom i ich dzieciom z Ośrodka, w tym: Instytut Języka Polskiego UŚ, Centrum Organizacji Pozarządowych, Biuro Rachunkowe Partner s.c., przedszkole Madzikplace czy drużynę Polonia Bytom Basketball.

Aby przekazać środki higieniczne dla pań z DSM, wystarczyło włożyć je do jednego z kilkunastu kartonów znajdujących się w Bytomiu, Mikołowie oraz całych Katowicach.

Do zbiórki przyłączyły się także osoby prywatne, np. Marta Piotrowska, Arnika Kluska, Bodzio Kowolik, Alicja Sowada oraz Iwona Piątek, które m.in. nagłaśniały akcję w social media, ale również przysyłały pocztą dary. O przebiegu akcji na bieżąco mogłyśmy czytać na profilu Fundacji oraz w specjalnie utworzonym wydarzeniu na tym samym portalu.

Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej – co zostało zebrane? 

Finał akcji charytatywnej odbył się 10 marca i tego też dnia Fundacja oraz prezes testDNA przekazali paczki z darami Domowi Samotnej Matki. Ilość zebranych środków higienicznych, takich jak szampony, pasty do zębów, pieluchy, podpaski, żele pod prysznic, ale także kaszki, mleka w proszku czy butelki dla dzieci była ogromna. Z ledwością udało się to zmieścić do dwóch dużych aut, a jak się okazało później – dary przychodziły jeszcze w kolejnych dniach.

Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki pokazała naszą solidarność z innymi matkami, które są w gorszej sytuacji, pokazała, że mamy ogromne serce i chętnie pomagamy.

Jednak działania Fundacji Polska Jest Kobietą nie skończyły się tylko na przekazaniu darów. Dzięki tej akcji jeden z większych dzienników: Dziennik Gazeta Prawna zainteresował się problemem samotnych matek oraz instytucji opiekujących się nimi i przeprowadził rozmowę z przedstawicielkami Fundacji: Magdaleną Konus i Konstancją Owczarek na ten temat.

Więcej o akcji możesz przeczytać tutaj: Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Rudzie Śląski 


Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej – podsumowanie akcji
Oceń ten artykuł

Przeczytaj również:

02/04/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Katarzyna Uryga, pielęgniarka

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Olga Przybyłek, psychoterapeuta

Magdalena Kornacka, dietetyk

mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Dowiedz się więcej

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy
Przeczytaj inne:
15 października – Dzień Dziecka Utraconego
15 października – Dzień Dziecka Utraconego

Już od 1988 roku na świecie i 2004 roku w Polsce 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. To moment pamięci o wszystkich najmłodszych zmarłych i okazja do refleksji na temat problemów ich rodzin. Skąd ta...

Zamknij