XV Międzynarodowa Konferencja Chorób RzadkichBadaniaprenatalne.pl

XV Międzynarodowa Konferencja Chorób Rzadkich

,,Choroby Rzadkie – Otwórz Serce i Umysł”

W dniach 29.06 – 02. 07. 2017 r. w Białobrzegach pod Warszawą odbędzie się XV Międzynarodowa Konferencja Chorób Rzadkich – ,,Choroby Rzadkie – Otwórz Serce i Umysł’’.

Konferencja w jednym miejscu skupia pacjentów borykających się z problemami, jakie niosą ze sobą choroby rzadkie oraz wybitnych specjalistów, lekarzy i ekspertów wielu dziedzin medycyny. W oparciu o aktualny stan nauki będą mieli okazję na wymianę zasobów wiedzy i własnych doświadczeń.

Wśród poruszanych na konferencji tematów, znajdzie się miedzy innymi rozwój metod diagnostycznych. Jest on szalenie istotny – pozwala bowiem ograniczyć, a niejednokrotnie zminimalizować powikłania jakie powodują niektóre z chorób rzadkich, poprzez ich wczesne wykrycie i podjęcie właściwych działań.

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Chorych na Mukopolisacharydozę i choroby Rzadkie z siedzibą w Głoskowie przy współpracy z Federacją Pacjentów z Europy Centralnej i Wschodniej i innych organizacji, które skupiają pacjentów z chorobami rzadkimi.

Zebranie w jednym miejscu zarówno chorych, jak i przedstawicieli świata medycznego, podejmującego się trudnego zadania w postaci wykrywania i leczenia chorób rzadkich jest wyjątkowym wydarzeniem. Jego podstawowym celem jest poprawa skuteczności i efektywności leczenia.

Warto podkreślić, że choroby rzadkie stanowią ogromny problem zarówno dla pacjentów i ich rodzin, jak i specjalistów, pozostających przed trudnym zadaniem diagnostycznym oraz terapeutycznym. Tym bardziej, że choć pojedyncze jednostki chorobowe pojawiają się sporadycznie – są jednak coraz częściej spotykane. Ich charakter, jak wspomniano determinuje trudności w diagnostyce i leczeniu.

Na ogół wymaga holistycznego podejścia do pacjenta oraz zaawansowanego, specjalistycznego leczenia. To z kolei zazwyczaj komplikują koszty i brak łatwego dostępu do leków i sprzętu medycznego dla chorych.

Zobacz program konferencji [PDF]


Przeczytaj również:

27/06/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Polecany artykuł

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Reklama

NOVA

BEZPŁATNY CZAT

Więcej w Artykuły eskpertów, Badania prenatalne, Badania przesiewowe, Badania w ciąży, Badania w ciąży kalendarz, Polecamy, USG w ciąży
Test NIFTY czy HARMONY
Test NIFTY czy HARMONY – który wybrać?

Aktualizacja: 23 czerwca 2017 r.  Przesiewowe badania prenatalne NIFTY i HARMONY są do siebie bardzo podobne i wiele przyszłych mam zastanawia się, które wybrać. Oba testy charakteryzuje duże bezpieczeństwo i dokładność w wykrywaniu ryzyka wystąpienia...

Zamknij