XV Międzynarodowa Konferencja Chorób RzadkichBadaniaprenatalne.pl

XV Międzynarodowa Konferencja Chorób Rzadkich

,,Choroby Rzadkie – Otwórz Serce i Umysł”

W dniach 29.06 – 02. 07. 2017 r. w Białobrzegach pod Warszawą odbędzie się XV Międzynarodowa Konferencja Chorób Rzadkich – ,,Choroby Rzadkie – Otwórz Serce i Umysł’’.

Konferencja w jednym miejscu skupia pacjentów borykających się z problemami, jakie niosą ze sobą choroby rzadkie oraz wybitnych specjalistów, lekarzy i ekspertów wielu dziedzin medycyny. W oparciu o aktualny stan nauki będą mieli okazję na wymianę zasobów wiedzy i własnych doświadczeń.

Wśród poruszanych na konferencji tematów, znajdzie się miedzy innymi rozwój metod diagnostycznych. Jest on szalenie istotny – pozwala bowiem ograniczyć, a niejednokrotnie zminimalizować powikłania jakie powodują niektóre z chorób rzadkich, poprzez ich wczesne wykrycie i podjęcie właściwych działań.

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Chorych na Mukopolisacharydozę i choroby Rzadkie z siedzibą w Głoskowie przy współpracy z Federacją Pacjentów z Europy Centralnej i Wschodniej i innych organizacji, które skupiają pacjentów z chorobami rzadkimi.

Zebranie w jednym miejscu zarówno chorych, jak i przedstawicieli świata medycznego, podejmującego się trudnego zadania w postaci wykrywania i leczenia chorób rzadkich jest wyjątkowym wydarzeniem. Jego podstawowym celem jest poprawa skuteczności i efektywności leczenia.

Warto podkreślić, że choroby rzadkie stanowią ogromny problem zarówno dla pacjentów i ich rodzin, jak i specjalistów, pozostających przed trudnym zadaniem diagnostycznym oraz terapeutycznym. Tym bardziej, że choć pojedyncze jednostki chorobowe pojawiają się sporadycznie – są jednak coraz częściej spotykane. Ich charakter, jak wspomniano determinuje trudności w diagnostyce i leczeniu.

Na ogół wymaga holistycznego podejścia do pacjenta oraz zaawansowanego, specjalistycznego leczenia. To z kolei zazwyczaj komplikują koszty i brak łatwego dostępu do leków i sprzętu medycznego dla chorych.

Zobacz program konferencji [PDF]


XV Międzynarodowa Konferencja Chorób Rzadkich
Oceń ten artykuł

Przeczytaj również:

27/06/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Katarzyna Uryga, pielęgniarka

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Olga Przybyłek, psychoterapeuta

Magdalena Kornacka, dietetyk

mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Dowiedz się więcej

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy
Przeczytaj inne:
zakrzepica w połogu
Zakrzepica w połogu? Zdarza się częściej, niż myślisz!

Każda przyszła mama wie, że podczas ciąży rośnie ryzyko zakrzepicy, m.in. ze względu na zmiany hormonalne. Niewiele zdaje sobie jednak sprawę, że podczas połogu, czyli ok. 6-tygodniowego okresu, gdy kobiece ciało wraca do stanu sprzed...

Zamknij