Ubezpieczenie testu NIFTY - prenatalny test przesiewowyBadaniaprenatalne.pl

Ubezpieczenie testu NIFTY

Wpis sponsorowany, Aktualizacja: 20 sierpnia 2015

Jeżeli pacjentka wykona badanie NIFTY i uzyska wynik pozytywny, wówczas zaleca się wykonanie inwazyjnego badania prenatalnego w celu ostatecznej diagnozy. Jeżeli rezultat testu NIFTY wskaże na duże ryzyko wystąpienia trisomii płodu, pacjentka może starać się na pokrycie części kosztów związanych z wykonaniem amniopunkcji. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z nami.

W odpowiedzi na potrzeby klientów firma BGI zajmująca się wykonywaniem testu NIFTY gwarantuje każdej pacjentce ubezpieczenie wyniku, w cenie badania. W praktyce oznacza to dwie sytuacje:

  • Wynik fałszywie negatywny – jeżeli okaże się, że dziecko urodzi się jedną z trzech trisomii, a wynik analizy na to nie wskazywał, przyszłej matce w ramach rekompensaty firma ubezpieczeniowa Health Insurance Company PICC Ltd. wypłaci odszkodowanie w kwocie ok. 96 000 zł.
  • Wynik pozytywny – w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku zaleca się wykonanie inwazyjnego badania prenatalnego w celu ostatecznej diagnozy. Jeśli rezultat przeprowadzonego testu NIFTY wskaże duże ryzyko wystąpienia trisomii płodu, kobieta może starać się o pokrycie części kosztów związanych z wykonaniem prywatnej amniopunkcji – do ok. 1200 zł.

Przeczytaj poradnik

 

Ponowne pobranie próbek – bezpłatnie!

Testy NIFTY wykonuje się przeważnie między 12 a 24 tygodniem ciąży. W tym czasie poziom cffDNA – czyli inaczej DNA płodu jest już odpowiednio wysoki. Czasem zdarza się jednak, że wiek ciąży zostanie określony błędnie, bądź po prostu ilość tego DNA w osoczu matki będzie niewystarczająca. W takim właśnie przypadku ciężarna ma prawo do ponownego bezpłatnego pobrania materiału i analizy.


 

Przeczytaj również:

16/06/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Reklama

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecany artykuł

Przeczytaj inne:
in vitro
Podmiana nasienia podczas in vitro…

Aktualizacja: 20 czerwca 2017 r.  ...lub wszczepienie nieprawidłowego zarodka. To może się zdarzyć? Wiele par rozważających zapłodnienie drogą in vitro obawia się, czy w trakcie zabiegu nie dojdzie do podmiany nasienia lub komórki jajowej. Obawy...

Zamknij