Test na ojcostwo cena testów DNA na ojcostwo - badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Test na ojcostwo cena

Test na ojcostwo cena

To, ile kosztuje test na ojcostwo, zależne jest od wielu czynników. Należą do nich np. liczba osób badanych, rodzaj próbek czy czas oczekiwania na wynik. Ważne także, czy jest to test realizowany w ciąży, do celów sądowych czy prywatnie. Cena wynosi od ok. 600-2500 zł. do 6000 zł.

Niezależnie od ceny i rodzaju badania, wynik testu DNA na ojcostwo zawsze jest pewny i jednoznaczny.

Test na ojcostwo cena badania do celów prywatnych

W przypadku testów na ojcostwo do celów prywatnych cena waha się od 600 do 2500 złotych. Jest ona zależna przede wszystkim od samego laboratorium, a także sposobu pobierania próbek i ich rodzaju. Można pobrać je samemu w domu albo w placówce, przekazując wymazy z policzka lub mikroślady (np. używaną szczoteczkę do zębów). Istotne dla ceny są także liczba badanych osób oraz czas oczekiwania na wynik. Najczęściej realizacja testu trwa kilka-kilkanaście dni, jednak niektóre laboratoria mają w swojej ofercie także badania z ekspresowym wynikiem – nawet 24-48 godzin.

Na cenę wpływać może również np. możliwość zamówienia dyskretnej przesyłki, pomoc ekspertów czy gwarancja stałej ceny (ubezpieczenie próbek). Warto zwrócić też uwagę na to, ile markerów analizuje laboratorium. Analiza 24 markerów DNA zapewnia zawsze pewny wynik, nawet w przypadku badania tylko dziecka i mężczyzny. Uzyskany wynik wyklucza wtedy ojcostwo w 100% lub potwierdza je z prawdopodobieństwem ponad 99,9999% – taki wynik jest pewny zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii.

to_badanie_jest_dostepne_2Test na ojcostwo – cena badania do celów sądowych

Cena testów na ojcostwo do celów sądowych waha się w granicach 1400-1800 złotych. Wiąże się to z procedurami sądowymi, które muszą być realizowane przy takim badaniu oraz koniecznością dołączenia do wyniku ekspertyzy eksperta ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa, który pełni funkcję biegłego sądowego. Różnice w cenie nie są duże i wiążą się najczęściej z czasem realizacji testu i oczekiwania na rezultat. Nie ma jednak możliwości wykonania sądowego testu na ojcostwo za kilkaset złotych. Warto przeanalizować oferty pod kątem opcji dodatkowych zawartych w cenie, do których należą np. pomoc prawna.

Test na ojcostwo – cena badania w ciąży

Test na ojcostwo wykonywany w ciąży to cena od 2000 złotych do 6000 złotych – różnica wynika z możliwości wyboru dwóch sposobów pobierania próbek DNA dziecka. Cena 2000-3000 złotych dotyczy testu, do którego próbki pobiera się w czasie badań prenatalnych. Można zrealizować go po 13. lub 15 tygodniu ciąży, a także wykonać jednocześnie badania genetyczne w kierunku wad wrodzonych u dziecka. Ok. 6000 złotych kosztuje test na ojcostwo, podczas którego DNA dziecka izoluje się z krwi matki.


POBIERZ DARMOWY PORADNIK PDF


Zobacz film: Jak wygląda test na ojcostwo?

REKLAMA


 

Test na ojcostwo cena
Oceń ten artykuł

Przeczytaj również:

07/11/2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Katarzyna Uryga, pielęgniarka

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Olga Przybyłek, psychoterapeuta

Magdalena Kornacka, dietetyk

mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Dowiedz się więcej

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy