Rodzina - Badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Rodzina

Stara mądrość ludowa mówi, że mężczyzna ma w swoim życiu trzy zadania do wykonania –„Wybudować dom , zasadzić drzewo i spłodzić syna”. Czasy w jakich żyjemy wprowadziły pewną modyfikację tego modelu.

Dom często bywa zastępowany mieszkaniem w bloku, a drzewo rosnące na balkonie mogłoby wprawić w zakłopotanie sąsiadów, w związku z czym pojawiła się potrzeba ograniczenia go do niewielkiej balkonowej rośliny. Jedyne co się nie zmieniło i prawdopodobnie nigdy nie zmieni to odwieczne dążenie mężczyzny do ojcostwa. Idąc za przywołaną mądrością ludową można by rzecz, że współczesny mężczyzna ma za zadanie : kupić mieszkanie, zasadzić roślinę na balkonie i zostać ojcem.

Nic więc dziwnego, że rodzina od wieków jest toposem, za którym podążamy. To ona ma największy wpływ na to jakimi ludźmi jesteśmy. To czego nauczyli nas w dzieciństwie nasi rodzice, to co zaobserwowaliśmy w naszej rodzinie, i wreszcie to czego nam wówczas brakowało przenosimy na nasze dorosłe życie.

Rodzina jest największą wartością w życiu człowieka. Nie mniej jednak życie rodzinne nie jest idyllą. Jak poradzić sobie ze wszystkimi problemami jakie napotykamy? Jak pielęgnować więzi rodzinne? Aby ułatwić Ci odpowiedź na te pytania przygotowaliśmy kilka artykułów traktujących właśnie na ten temat.

Przeczytaj również:

17/06/2015

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Polecane

Reklama

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Przeczytaj inne:
to badanie warto wykonać planując ciążę
To badanie warto wykonać planując ciążę

Aktualizacja 7 marca 2018 r. Czy wiesz, że niektóre mutacje w genach mogą mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju Twojego malucha?  Mowa tutaj o trombofilii wrodzonej. Dotyczą one nawet 1 na 10 kobiet i odgrywają bardzo...

Zamknij