Rak piersi i jajników - sprawdź, czy Ci nie grozi! badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Daj sobie szansę! Sprawdź czy nie grozi Ci rak piersi i jajników!

rak piersi i jajników

 

 Aktualizacja: 1 lutego 2017 r. 

Czy wiesz, że tylko w Polsce codziennie z powodu raka piersi umiera 13 kobiet dziennie? W przypadku tego schorzenia bardzo ważna jest diagnoza na wczesnym etapie jego rozwoju. Szybko wykryte daje ogromne szanse na wyleczenie (czy to stanu przedrakowego czy też już samego raka). Niemniej jednak problem stanowi nadal bardzo mała świadomość wśród kobiet ryzyka zachorowania na wyżej wymienione schorzenie. Niewiele kobiet decyduje się na badania profilaktyczne zmniejszając tym samym swoje szanse na przeżycie.

Obecnie medycyna posiada naprawdę duże możliwości jeśli chodzi o walkę z rakiem w jego wczesnym stadium. Niemniej jednak późne wykrycie schorzenia nie daje praktycznie żadnych szans na powodzenie leczenia. Jak zwiększyć swoje szanse w walce z rakiem piersi?

DIAGNOZOWANIE RYZYKA RAKA PIERSI

Za dziedziczoną postać raka piersi oraz jajnika odpowiedzialna jest mutacja genu BRCA1 U nosicielek tej mutacji obserwuje się około 50-80% ryzyko rozwoju raka piersi i około 40% ryzyko rozwoju raka jajnika.

Najskuteczniejszym sposobem diagnozowania ryzyka raka jest według Ośrodka Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie test DNA. Jego wykonanie jest niezwykle proste – wystarczy pobrać od pacjentki wymaz z wewnętrznej strony policzka, aby otrzymać informację czy dana kobieta jest zagrożona rakiem. Informacja ta jest niezwykle istotna ponieważ wdrożenie odpowiedniego sposobu leczenia pozwala na skuteczną walkę z rakiem!

W Stanach Zjednoczonych taki test kosztuje około 3 000 dolarów a jego wynik znany jest po kilku tygodniach. W Polsce dzięki dostosowaniu badania do naszej populacji – wybór najczęstszych mutacji występujących wśród Polaków – jego koszty są znacznie mniejsze – zaledwie 300 zł. To aż 50 razy mniej niż w USA! Co więcej wynik badania znany jest już po kilku dniach. Biorąc pod uwagę fakt, że taki test wykonuje się tylko raz w życiu a jego wynik może uratować wiele istnień ta cena naprawdę nie jest duża.


Przeczytaj również:

16/06/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Reklama

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Przeczytaj inne:
rozwój dziecka
Rozwój dziecka

Podstawowe etapy rozwoju dziecka dzielą się na noworodka, niemowlę oraz dziecko. W tym czasie ma miejsce codzienna nauka nowych umiejętności i nieustający rozwój – szczególnie w dwóch pierwszych fazach. Warto zdawać sobie sprawę, że każde...

Zamknij