Kilka rad dla nowego taty. Wychowanie i pielęgnacja dzieckaBadaniaprenatalne.pl

Kilka rad dla nowego taty

Kilka rad dla nowego taty

Bycie ojcem to bardzo odpowiedzialna rola. Opieka nad dzieckiem stanowi dla Ciebie zapewne trudne zadanie. Bez obaw na pewno mu sprostasz! Pamiętaj, że zarówno Twoje dziecko jak i partnerka bardzo Cię potrzebują. Nowy członek rodziny jest niesamowicie absorbujący, wymaga wiele uwagi i poświecenia.

Powinieneś więc w miarę możliwości pomagać w sprawowaniu opieki nad nim. Dzięki temu między wami nawiąże się silna więź, która zaowocuje w przyszłości lepszym porozumieniem.

Kiedy patrzysz na noworodka możesz być lekko zdenerwowany. Twój strach jest naturalny i nie masz najmniejszych powodów aby się go wstydzić. Jeśli zostałeś ojcem po raz pierwszy możesz bać się wziąć na ręce swoje dziecko. Jest to uzasadnione gdyż dziecko wygląda na naprawdę „kruche”. Nie pozwól jednak aby strach wziął nad Tobą górę.

Nie bój się wziąć na ręce swojego dziecka. To pierwszy krok na drodze do tego aby być w przyszłości dobrym ojcem. Codzienna opieka nad „maluchem” sprawia, że stajesz się częścią jego świata. Nie pozwól na to abyś był w nim tylko gościem! Jeśli chcesz aby więź pomiędzy Tobą a dzieckiem była naprawdę mocna powinieneś :

  • Nosić i przytulać swoje dziecko
  • Mówić do swojego „malucha”. Dziecko rozpoznaje twój głos i wie, że jesteś jego ojcem
  • Przewijać dziecko
  • Zabierać swoją pociechę na spacery
  • Karmić dziecko (jeśli pije mleko z butelki)
  • Układać „maluszka” do snu
  • Bawić się ze swoją pociechą

Im bardziej włączasz się w wymienione wyżej czynności tym silniej przywiązujesz się do dziecka a ono do Ciebie. Ponadto jeśli wyręczysz partnerkę w niektórych zadaniach zaowocuje to także lepszymi relacjami pomiędzy wami. Być może znajdziecie też trochę czasu tylko dla siebie.

Przeczytaj też:


Przeczytaj również:

14/06/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Polecany artykuł

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Reklama

NOVA

BEZPŁATNY CZAT

Więcej w Artykuły eskpertów, Badania prenatalne, Badania przesiewowe, Badania w ciąży, Badania w ciąży kalendarz, Polecamy, USG w ciąży
Test NIFTY czy HARMONY
Test NIFTY czy HARMONY – który wybrać?

Aktualizacja: 23 czerwca 2017 r.  Przesiewowe badania prenatalne NIFTY i HARMONY są do siebie bardzo podobne i wiele przyszłych mam zastanawia się, które wybrać. Oba testy charakteryzuje duże bezpieczeństwo i dokładność w wykrywaniu ryzyka wystąpienia...

Zamknij