Opieka perinatalna w Polsce - Lubelskie Hospicjum - badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Opieka perinatalna w Polsce

Opieka perinatalna

Radość płynąca z informacji, że pod sercem matki zaistniało nowe życie może mieszać się z obawami, na które wskazują badania, że pojawiła się możliwość wad płodu. Prawo cywilne obowiązujące w Polsce daje możliwość dokonania aborcji. Często myśl taka pojawia się, bo rodzice czując się bezradni, obawiają się, że mogą sobie nie poradzić, a dziecko, po urodzeniu może bardzo cierpieć.

Pojawia się także inna myśl, „by życia nie niszczyć”. Pojawia się też motywacja religijna, że tylko Bóg może dziecko do siebie zabrać, a my nie mamy prawa tego życia dziecku odbierać.

Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, w ramach hospicyjnej opieki perinatalnej od wielu lat pomaga rodzinom dotkniętym ciężkimi chorobami dzieci. Do tej pory mieliśmy kilkanaścioro dzieci, których rodzice pozwolili swoim dzieciom przyjść na świat.

Czym właściwie jest opieka perinatalna?

Opieka perinatalna to opieka medyczna obejmująca profilaktykę oraz leczenie matki, płodu i dziecka w okresie przed koncepcyjnym, podczas ciąży, porodu i połogu.

Sprawowana jest głównie przez lekarzy specjalistów perinatologów i neonatologów oraz wykwalifikowane położne. Opieka perinatalna polega również na częstych rozmowach z psychologami.

Wiecej o tym czym jest opieka perinetalna znajdziesz na naszej stronie internetowej Lubelskiego Hospicjum „Małego Księcia” oraz w tym filmiku:

Hospicja perinatalne w Polsce

Hospicja perinatalne w Polsce działają w Białymstoku, Gdańsku Katowicach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Tychach, Warszawie, Lublinie, Wrocławiu. Dokładny adres placówek znajdziesz pod tym linkiem: http://hospicjum.lublin.pl/hospicjum-perinatalne/hospicja-perinatalne-w-polsce/

Autorem tekstu jest Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

 

Przeczytaj również:

07/12/2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Reklama

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Przeczytaj inne:
Warszawa wraca do szkoły
Warszawa wraca do szkoły już 26 sierpnia!

Autor: kidzone.com.pl Piękne lato, wakacje w pełni, a my dopinamy na ostatni guzik wydarzenie Warszawa Wraca do Szkoły. Teraz dni naszych dzieci wypełnione są zabawą, odpoczynkiem  i słodkim  lenistwem. Pragniemy umilić zbliżający się moment rozpoczęcia...

Zamknij