Leki dla dzieci? Sprawdź, czy są bezpieczne dla Twojego maluchaBadaniaprenatalne.pl

Leki dla dzieci? Sprawdź, czy są bezpieczne dla Twojego malucha

leki dla dzieci

Nadszedł sezon jesienno-zimowy – okres, kiedy dzieci chorują szczególnie często. Aby pomóc maluchowi, udajesz się do lekarza i podajesz przepisane lekarstwa. Czy wiesz jednak, jakie leki dla dzieci są dla Twojego malucha skuteczne i – co najważniejsze – bezpieczne?

Ważna wrażliwość na substancje lecznicze
Test NOVA – sprawdź reakcję na leki
Informacja ważna na całe życie

Wrażliwość na leki zapisana w genach…

Każdy z nas trochę inaczej reaguje na podawane leki, ponieważ różnie przekształcamy substancje w nich zawarte. Jeśli organizm robi to szybko, potrzebna jest wyższa dawka leku, a jeśli wolno – niższa. Aby leczenie było skuteczne i bezpieczne, najlepiej więc dopasować rodzaj i dawkę lekarstwa do możliwości organizmu dziecka. Będziesz mieć wtedy pewność, że maluchowi leki dla dzieci nie zaszkodzą i że terapia będzie tak skuteczna, jak to tylko możliwe.

Test NOVA – sprawdź możliwą reakcję malucha na 32 różne leki

Nowoczesne narzędzie diagnostyczne – test NOVA – umożliwia sprawdzenie możliwej reakcji dziecka aż na 32 substancje zawarte w lekach.

Pozwala to dopasować dawkę i formę lekarstwa do indywidualnych predyspozycji Twojego dziecka. Dzięki temu masz pewność, że terapia będzie bardziej skuteczna i co ważne – wolna od skutków ubocznych, jakie mogą wiązać się ze zbyt dużą dawką leku.

Test NOVA to jednak nie tylko określenie wrażliwości na substancje lecznicze. To również badanie badające malucha pod kątem 87 różnych chorób wrodzonych i to za jednym razem.

Schorzenia te – niewystarczająco wcześnie wykryte – mogą spowodować nieodwracalne powikłania, między innymi upośledzenie. W tym przypadku najważniejszy jest więc czas.

 

Leki dla dzieci i nie tylko… Informacja cenna na całe życie

„Test NOVA określając wrażliwość na wybrane substancje stosowane w lekach, pozwala uskutecznić proces leczenia i terapii. Przede wszystkim uniknąć w przyszłości podawania leków mogących pacjentowi zaszkodzić, wejść w niebezpieczne interakcje z innymi substancjami lub nie przynieść oczekiwanego efektu leczenia. Jest to ważna informacja dla pacjenta, lekarza i farmaceuty.”

– Prof. Iwona Wybrańska, UJ Katedra Biochemii Klinicznej Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum

Panel farmakogenetyczny to nie tylko wybrane antybiotyki, ale też lekarstwa wykorzystywane w leczeniu schorzeń neurologicznych, onkologicznych, reumatologicznych czy kardiologicznych. Informacja uzyskana dzięki testowi NOVA jest więc cenna w perspektywie całego życia – nie tylko w dzieciństwie.Leki dla dzieci? Sprawdź, czy są bezpieczne dla Twojego malucha
Oceń ten artykuł

Przeczytaj również:

23/10/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Katarzyna Uryga, pielęgniarka

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Olga Przybyłek, psychoterapeuta

Magdalena Kornacka, dietetyk

mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Dowiedz się więcej

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy
Przeczytaj inne:
jak przygotować dziecko do operacji
Jak przygotować dziecko do operacji? Wcześniej wykonaj u niego to badanie

Twoje dziecko będzie miało operację pod narkozą lub w znieczuleniu miejscowym? Przed zabiegiem warto upewnić się, czy malec nie ma nadwrażliwości na któryś z leków. Ułatwi to anestezjologowi dobranie najodpowiedniejszego środka znieczulającego i tym samym...

Zamknij