Leczenie operacyjne i przyczynowe niepłodności u kobietBadaniaprenatalne.pl

Leczenie operacyjne i przyczynowe niepłodności u kobiet

Leczenie operacyjne i przyczynowe niepłodności u kobiet

Leczenie operacyjne i przyczynowe niepłodności u kobiet.

Leczenie chirurgiczne

Laparoskopia i histeroskopia to badania stosowane w diagnostyce niepłodności kobiety. Jeśli jednak w czasie badania rozpozna się możliwą przyczynę niepłodności, wówczas można wykonać procedury lecznicze. Najczęściej wykonuje się uwolnienie zrostów wewnątrzmacicznych, korekcje wad anatomicznych, usuwanie torbieli jajników, usuwanie mięśniaków macicy czy udrażnianie jajowodów.

Choroby zapalne narządów miednicy mniejszej

W przypadku wykrycia choroby przenoszonej drogą płciową (chlamydiozy, rzeżączki lub innych) należy zastosować odpowiednie leczenie antybiotykami, po czym należy skontrolować skuteczność leczenia. Opóźnienie rozpoczęcia leczniea w stanach zapalnych narządów miednicy mniejszej może zwiększyć ryzyko powstawania zrostów i późniejszej niepłodności.

Endometrioza

Endometriozę, czyli występowanie endometrium poza jamą macicy można leczyć farmakologicznie, chirurgicznie lub za pomocą obu tych metod. Leczenie farmakologicznie polega m.in. na podawaniu danazolu, leku o działaniu androgennym hamującym owulację. Leczenie chirurgiczne polega na usunięciu nieprawidłowej tkanki gruczołowej z miejsc, gdzie nie powinna się znajdować.

Zespół policystycznych jajników

W leczeniu zespołu policystycznych jajników stosuje się leczenie farmakologiczne lub operacyjne. W celu wywołania owulacji stosuje się klomifen, gonadotropinę LJ-Rh lub leki antykoncepcyjne i antyandrogenowe, które mają na celu przywrócenie regularnych miesiączek. W przypadku niepowodzenia leczenia farmakologicznego stosuje się leczenie operacyjne polegające na częściowej elektrokoagulacji jajników podczas laparoskopii.

Hyperprolaktynemia

Metodą leczenia hiperplolaktynemi jest leczenie hormonalne polegające na podawaniu agonistów dopaminy, leków obniżających stężenie prolaktyny. Jeśli przyczyną hiperprolatkynemi jest gruczolak przysadki czasami konieczne może być zastosowanie leczenia chirurgicznego.


Patron główny działu:

Przeczytaj więcej:


Przeczytaj również:

15/06/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Reklama

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Przeczytaj inne:
prezent na komunię
6 najlepszych pomysłów na prezent na komunię

Komunia to wyjątkowy dzień dla dziecka – jest pierwszym tak ważnym przeżyciem duchowym. Z tej okazji na pewno chcesz podarować mu coś niezwykłego. Zastanawiasz się, co kupić na komunię dla chłopca lub dziewczynki? Oto 6...

Zamknij