Druga ciąża? To może Cię zaskoczyć Badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Druga ciąża? To może Cię zaskoczyć

druga ciąża

Przeszłaś już przez pierwszą ciążę i myślisz, że nic Cię nie zdziwi? Nic bardziej mylnego! Druga ciąża może być zupełnie inna… Oczywiście wszystko zależy od Twojego organizmu, sytuacji i innych czynników. Sprawdź, co może Cię zaskoczyć.

Większa świadomość
Mniej czasu dla siebie
Szybsze odczuwanie ruchów dziecka
Mniej zakupów
Silniejsze skurcze przepowiadające

Druga ciąża – jesteś bardziej świadoma

Już tak bardzo nie stresujesz się każdym ruchem dziecka, nie szukasz tak wielu porad w internecie i nie dzwonisz w środku nocy do mamy czy położnej. Jesteś bardziej świadoma zmian, które zachodzą w Twoim organizmie i z większym luzem podchodzisz do wszystkich aktywności. Znasz też już oznaczenia obecne na wynikach badań i wiesz, co Cię czeka, więc przesadnie się nie stresujesz.

Druga ciąża – mniej skupiasz się na sobie

W pierwszej ciąży pewnie bardzo się o wszystko martwiłaś, więc wolałaś odpoczywać i nie nosić nawet lekkiej siatki z zakupami. Mogłaś pozwolić sobie na zachcianki i więcej czasu dla siebie. Teraz pierwsze dziecko jest dla Ciebie najważniejsze – przecież musisz się nim zajmować i nie ma znaczenia to, że znów jesteś w stanie błogosławionym! Wydaje Ci się też, że druga ciąża mija znacznie szybciej. Masz po prostu mniej czasu na to, żeby rozmyślać i odpoczywać.

Druga ciąża – możesz szybciej czuć ruchy dziecka

I to nie dlatego, że maluch zaczyna ruszać się wcześniej. Po prostu teraz wiesz, czego się spodziewać. W pierwszej ciąży dziwne bulgotanie, motylki czy inne odczucia wiązałaś najpewniej z niestrawnością i kłopotami żołądkowymi. Teraz wiesz, że to właśnie Twój maluch. Ruchy dziecka w pierwszej ciąży odczuwalne są zwykle w 20-22 tygodniu ciąży, a w kolejnej – 2-4 tygodnie szybciej.

Druga ciąża – mniej zakupów

Wiele ubranek, zabawek i przedmiotów codziennego użytku masz po prostu po pierwszym dziecku. Prawdopodobnie niektórych tych rzeczy w ogóle wcześniej nie użyłaś – maluchy przecież tak szybo rosną! Masz też już swoje sprawdzone produkty, pieluchy, sklepy czy kosmetyki.

Zobacz też: Ciąża – ile trwa ten szczególny okres?

Druga ciąża – możesz mocniej czuć skurcze przepowiadające

Chodzi o skurcze Braxtona-Hicksa, które mają przygotować Twoją macicę do porodu. W drugiej ciąży możesz odczuwać je silniej, lekko boleśnie. Częstotliwość występowania tych „ćwiczeń macicy” zależy od stopnia zaawansowania ciąży – w ostatnim miesiącu mogą pojawiać się nawet co pół godziny!Druga ciąża? To może Cię zaskoczyć
Oceń ten artykuł

Przeczytaj również:

02/10/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Katarzyna Uryga, pielęgniarka

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Olga Przybyłek, psychoterapeuta

Magdalena Kornacka, dietetyk

mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Dowiedz się więcej

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy
Przeczytaj inne:
Światowy Dzień FAS – już 9 września!

9 września już po raz kolejny obchodzić będziemy Światowy Dzień FAS. Święto to ma przede wszystkim uświadamiać – nie tylko przyszłe matki, ale i całe społeczeństwo – o negatywnych skutkach spożywania alkoholu w czasie ciąży....

Zamknij