Dlaczego warto wykonać badania prenatalne - Badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Dlaczego warto wykonać badania prenatalne

to badanie warto wykonać planując ciążę

Niedługo zostaniesz mamą. Martwisz się, czy wszystko dobrze idzie. Słyszałaś o zespole Downa i innych chorobach genetycznych. Wiesz, że można je stwierdzić na długo przed porodem. Do tego właśnie służą badania prenatalne w ciąży.
Badania prenatalne w czasie ciąży często napawają przyszłe mamy strachem. Nie rzadko kojarzą się one z zagrożeniem i ryzykiem powikłań. Pamiętaj, że badania prenatalne to nie tylko amniopunkcja czy biopsja kosmówki (inwazyjne badania w ciąży), ale także USG, USG genetyczne, test PAPP-A oraz inne nieinwazyjne badania, które nie wiążą się z żadnym ryzykiem powikłań i są całkowicie bezpieczne dla Ciebie oraz twojego maluszka.

Dlaczego warto robić badania prenatalne w ciąży?

Po pierwsze…

Wczesna diagnoza umożliwia lepsze przygotowanie ze strony lekarza (ale też Twojej) na przyjście dziecka na świat. Daje możliwość do szybkiej reakcji i podjęcia skutecznego leczenia bezpośrednio po przyjściu dziecka na świat.

Po drugie…

Niektóre z chorób, wykazywanych przez badania prenatalne w ciąży można leczyć jeszcze w łonie matki!

Po trzecie…

Badania prenatalne dają kobiecie pewność, a tym samym spokój, który tak bardzo jest potrzebny szczególnie podczas ciąży.

Po czwarte…

Choroby płodu są rzadkie ale zdarzają się także całkiem młodym matkom. Aż 80% dzieci z zespołem Downa rodzą kobiety przed 35 rokiem życia.

Przeczytaj również:

17/06/2015

Jedna odpowiedź do “Dlaczego warto wykonać badania prenatalne”

  1. endo napisał(a):

    Moim zdaniem zarówno usg genetyczne jak i echo serca płodu to najwazniejsze badania w ciąży na których nie ma co oszczędzać . A jeśli szukacie dobrego lekarza na śląsku ktory wykona takie badania, to polecam: http://www.usg-3d.net/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.