Dlaczego warto wykonać badania prenatalne? 4 powodyBadaniaprenatalne.pl

Dlaczego warto wykonać badania prenatalne?

dlaczego warto wykonać badania prenatalne

Niedługo zostaniesz mamą. To naturalne, że martwisz się, czy wszystko będzie dobrze. Słyszałaś o zespole Downa i innych chorobach genetycznych… Wiesz, że można je stwierdzić na długo przed porodem dzięki badaniom prenatalnym w ciąży. Dlaczego warto wykonać badania prenatalne? 4 powody.

Badania prenatalne, które możesz wykonać

Badania prenatalne w czasie ciąży często napawają przyszłe mamy strachem. Nierzadko kojarzą się z zagrożeniem i ryzykiem powikłań. Niesłusznie. Pamiętaj, że badania prenatalne to nie tylko amniopunkcja czy biopsja kosmówki (diagnostyczne badania w ciąży), ale także USG, badanie NIFTY, USG genetyczne, test PAPP-A oraz inne badania przesiewowe, które nie wiążą się z żadnym ryzykiem powikłań i są całkowicie bezpieczne dla Ciebie oraz twojego maluszka.

Zobacz też: 5 mitów o badaniach prenatalnych

Dlaczego warto wykonać badania prenatalne w ciąży?

Po pierwsze…

Wczesna diagnoza umożliwia lepsze przygotowanie ze strony lekarza (ale też Twojej) na przyjście dziecka na świat. Daje możliwość szybkiej reakcji i podjęcia skutecznego leczenia bezpośrednio po przyjściu dziecka na świat.

Po drugie…

Niektóre z chorób, które można wykryć dzięki badaniom prenatalnym w ciąży, można leczyć jeszcze w łonie matki!

Po trzecie…

Badania prenatalne dają kobiecie pewność, a tym samym spokój, który tak bardzo jest potrzebny szczególnie podczas ciąży.

Po czwarte…

Choroby płodu są rzadkie, ale zdarzają się także całkiem młodym matkom. Aż 80% dzieci z zespołem Downa rodzą kobiety przed 35. rokiem życia.


Dlaczego warto wykonać badania prenatalne?
Oceń ten artykuł

Przeczytaj również:

17/06/2015

Jedna odpowiedź do “Dlaczego warto wykonać badania prenatalne?”

  1. endo napisał(a):

    Moim zdaniem zarówno usg genetyczne jak i echo serca płodu to najwazniejsze badania w ciąży na których nie ma co oszczędzać . A jeśli szukacie dobrego lekarza na śląsku ktory wykona takie badania, to polecam: http://www.usg-3d.net/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy
Przeczytaj inne:
Światowy Dzień FAS – już 9 września!

9 września już po raz kolejny obchodzić będziemy Światowy Dzień FAS. Święto to ma przede wszystkim uświadamiać – nie tylko przyszłe matki, ale i całe społeczeństwo – o negatywnych skutkach spożywania alkoholu w czasie ciąży....

Zamknij