Baby blues świeżo upieczonego ojca - Badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Baby blues świeżo upieczonego ojca

Depresja po porodowa nie jest problemem, który dotyczy wyłącznie kobiet. Zdarza się, że cierpią na nią także świeżo upieczeni tatusiowie. Dotyka ona mniej więcej jednego na 14 ojców. To co prawda znacznie mniej niż kobiet ale to nie znaczy że problem ten nie istnieje.

Jeśli chodzi o „baby blues” tatusiów to wynika on głównie z wielkich zmian jakie zaszły w Twoim życiu. Pojawienie się dziecka całkowicie wywraca Twój świat do góry nogami.Niemowlę absorbuje bardzo kobietę i skupia na sobie całą jej uwagę.

Nowy tatuś może czuć się odrzucony i niepotrzebny. Objawy „baby blues” u ojców są nieco inne niż w przypadku kobiet. Są to głównie znużenie i pogorszenie nastroju. Mężczyzna zazwyczaj unika rozmowy na temat swoich emocjonalnych problemów. Jednocześnie nie potrafi sobie z nimi sam poradzić dlatego próbuje od nich uciec ( w hobby czy alkohol).

Najbardziej narażeni na depresję są Ci Panowie, których partnerki cierpią na tę przypadłość oraz Ci, którzy są niezadowoleni z relacji z nimi czy też nie mogą liczyć na wsparcie ze strony najbliższych. Innym czynnikiem powodującym „baby blues” u mężczyzn jest zła sytuacja materialna- ojciec martwi się o to czy zdoła zapewnić godne życie rodzinie, która się powiększyła.

Depresja u mężczyzn także wymaga leczenia ! Najlepszym sposobem na poprawienie samopoczucia jest wsparcie ze strony partnerki oraz osób bliskich. Mężczyzna powinien czuć się potrzebny i zauważony. Sposobem na wspólne poradzenie sobie z takim stanem rzeczy może być szczere i bardzo konkretne rozmawianie o swoich potrzebach i obawach. Pomocna ( a czasem wręcz niezbędna) będzie rada specjalisty.

Przeczytaj również:

17/06/2015

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Polecane

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Polecany artykuł

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Reklama

NOVA

BEZPŁATNY CZAT

Więcej w Artykuły eskpertów, Badania prenatalne, Badania przesiewowe, Badania w ciąży, Badania w ciąży kalendarz, Polecamy, USG w ciąży
Test NIFTY czy HARMONY
Test NIFTY czy HARMONY – który wybrać?

Aktualizacja: 23 czerwca 2017 r.  Przesiewowe badania prenatalne NIFTY i HARMONY są do siebie bardzo podobne i wiele przyszłych mam zastanawia się, które wybrać. Oba testy charakteryzuje duże bezpieczeństwo i dokładność w wykrywaniu ryzyka wystąpienia...

Zamknij